Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dugattyú választás henger...

Dugattyú választás henger fúrás (simson )?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni rendelni szeretnék keystone dugó a simsonba de ha már uj dúgó lessz érdemes ugye megfúrni is . most 40.23-as dugó van benne a hengert nem mértem de gondolom 40.25 lehet a 2százados türéshatár miatt ,, akkor milyen méretű dugót rendeljek ? a hengernek nagyon enyhe kopás érezhető

2014. ápr. 2. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:

ha már érezhető hogy válla van a hengernek akkor mindenképp fúrni kell, mert ha az új dugó akár pár századdal is magasabb, bele fog akadni a felső gyűrű a vállba, és törik

vedd meg a dugót, és vidd el a hengerrel együtt egy szakihoz, hogy ahhoz a dugóhoz fúrja fel a hengert


szép és jó, hogy te elképzeled, hogy az utángyártott szarok 2 századra vannak illesztve, de ki kell ábrándítsalak, jó az 1 tizednek is...

én anno vettem úgy hengert meg dugót, hogy a csávó fogta a dugót meg a hengert, belepróbálta [át esett rajta] és azt mondta ez jó lesz... otthon meg csak csodálkozol, hogy miért harangozik benne a dugó, mikor van köztük 0,12 mm hézag a 0,02 helyett...

2014. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen mérd meg a hengered,és vagy nézd meg hogy mekkora a dugó és vegyél bele nagyobb méretet nyugodtan hogy ahhoz fúrják.

Nos ami közepesen jó minőség azok a lengyel dugók,de vehetsz bele sokkal drágábbakat is.

Nagyon enyhe kopás? ha érezni lehet akkor az már nem enyhe :) Fúrd meg mindenféleképpen és figyelj oda hogy jó szintetikus olajat használj és járasd pe a pacit rendesen!

[link]

2014. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az ennyhe kopás alatt azt értem hogy vála még nincs de az uj heggyel lehet érezni .. a körmöm nem akad meg benne nagyon szép alapjárat van és a vége is 70-ven kereken pontos adat. ezzel a hengerrel de csörög és engem ez idegesit ez a dugó amit rendelnék elvileg márkás és nem is kicsit. csak nem akarom hogy sokat szedjen ki a dugóhoz a hengerből csak a minimlásiat 40.50-sre gondoltam a hengert
2014. ápr. 2. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:

ha már csörög akkor már lehet cserélni.Igaz még lehet használni ,sőt ha akarsz így ki is motorozhatsz még Németországig is :)

De ha már tünet van akkor ott igen csak kell fúrni.

Biztos hogy a dugó csörög? illetve csattog?

2014. ápr. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha bármilyen formában érezni lehet, akkor az már nem enyhe kopás... 5 századot nem érzel, de már az is nagy kopás... A végsebességet pedig a kompresszió kismértékű csökkenése pedig egyáltalán nem befolyásolja, alacsony fordulaton csökken jelentősen a motor nyomatéka ha elszökik a kompresszió a dugattyú/gyűrűk mellett. Csörögni pedig általában az alsó/felső tűgörgő vagy a csapágyak szoktak, dugattyúban nem nagyon tud mi csörögni...
2014. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az alsó tűgörgő rendben van mert a hajtókar oldal irányú kotyogása nevetségesen kicsit... értelem szerűen a hosszanti kotyogás sincs még a felső sem lehet mert vadonatúj bronzpersely van benne ami nagyon jól passzos . a karburátorban sem csörög semmi mert nincs kikopva , a hengertől hallatszik ha lefogom az összes bordát akkor nem hallom .. hidegen sokkal jobban de üzemmelegen már csak huzatáskor hallatja menet közben és alapjáraton aludni lehet mellette :) , egy cimbora mondta hogy az övé is igy volt de egy ügyes fúrás útán abba hagyta . a dugó nem nagyon van elkopva és uj gyűrűk vannak rajta , egyébként Star, 50-es blokk
2014. ápr. 3. 00:18
 7/8 A kérdező kommentje:
ja és új japán c3-mas csapágyak vannak benne
2014. ápr. 3. 00:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Bakki....

Tolómérőről még nem hallottál?Sosem szemre nézzük ezeket!

2014. ápr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!