Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 51-es simson, új karbival....

Szrobert5 kérdése:

51-es simson, új karbival. Felmelegszik és elkezd durrogni. Próbálkoztam gyújtás állítással, fúvóka cserével, gyertyacserével és levegő csavart is próbáltam állítatni, sikertelenül. Pöccre indul, mégsem jó. Mi lehet még az ok? Segítséget várok!

Figyelt kérdés

#durrogás #Simson s51. bemelegszik #erőtlen.
2014. ápr. 3. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Mifelénk a hibát nem véletlenszerű tekergetéssel és alkatrészcserével szokták megoldani, javaslom neked is, hogy ne így tégy. Mikor elkezd durrogni, állj meg, vedd ki a gyertyát (én szóltam, hogy forró) és nézd meg, mi újság van. Ha fehér, akkor azért durrog, mert nincs elég üzemanyag. Ha barna és nedves, akkor üzemanyag van, csak szikra nincs. Meg is lehet próbálni, hogy szikrázik-e. Ha nincs szikra vagy van, de sárgás-pirosas, akkor ott lesz a baj.

Melegedés hatására a gyújtásban található alkatrészek ohmos ellenállása növekszik, csökken a szikraenergia. Leginkább a gyújtótekercs és a kondenzátor ellenállásnövekedése jelent gondot. Én a helyedben itt néznék körül.

2014. ápr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy alacsony a gyertya hőértéke! (főként ha a fater autójából leselejtezett gyertyákkal próbálkozik!) :D
2014. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!