Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik benzinkútnál érdemes...

Melyik benzinkútnál érdemes tankolni? Shell, MOL, OMW, Agip?

Figyelt kérdés
Melyik olcsóbb? vagy hol jobb a benzin? Bár úgy tudom minden benzinkút ugyanazt a benzint árulja csak más adalék anyagokat raknak bele.

#benzin #tankolás #vezetés #autó fogyasztása
2014. ápr. 3. 09:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Minőségileg a legjobb a Shell, de Én a Molt-használom árban és minőségben bevált.
2014. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen mindegy!A 4 kútnak ugyan az a minősége!Bármelyikből tankolsz nem fogsz semmi változást se érezni!
2014. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Régebben mindig Shellnél tankoltam, mert útba esett és az volt a környéken az egyik legolcsóbb.

Újabban átszoktam az OMV-re, ettől is a prémiumra. Nekem azzal valahogy kevesebbet fogyaszt az autó. Nem tudom mitől van és a hatás sem azonnal jelentkezett hanem a 2-3. teletanktól.

Molnál is tankoltam párszor, de attól egy literrel is megugrott a fogyasztásom.

JA egyébként ez gázolajra vonatkozik amit írtam. A benzint nem tudom, olyat nem szoktam tankolni.

2014. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Én észrevettem hogy tényleg hígithatják a benzint.Én 95-öst tankolok a Lukoil-nál,Shell-nél.Párszor tankoltam 30km-el távolabb is a Mol nál és amikor odaléptem neki tapadtam az ülésbe.Csak ennyit számít(és 5 Ft-al olcsóbb is volt).Egyébként meg jópár kút vállalkozó kézben van,szóval nem tudod sose kiszűrni melyik a jó.
2014. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Én végigpróbáltam az összes kút benzinjét, nem tapasztaltam különbséget. Így ott tankolok ahol a legolcsóbb. Lukoil, Mobil Petrol, Auchan, stb.
2014. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én se vettem még észre nagy különbségeket az alap benzinek között. Tankolok az Auchannál is, de legtöbbször az AVIA kúton. Ha úgy alakul, akkor egyszer-egyszer a Shell-nél is megtankolok, de a fogyasztás nem változik.

Persze amikor napi szinten 300 km-eket kell mennem autópályán, akkor feljebb megy 2 dl-rel a fogyasztás, de az attól van, hogy nem 100-zal, hanem 130-cal megyek, és ott már többet kér a taliga! :)

2014. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Hát nekem így alakult a fogyasztásom egyenként több ezer km átlaga alapján. Igaz, még mindig gázolajból. Kb 10% város, 5% egyéb út, 85% autópálya 130-cal, átlagos vezetési stílus mellett:


Mol (alap) dízel: 6,8-7,0 l/100km

Shell FuleSave (alap) dízel: 6,2-6,5 l/100km

OMV (alap) dízel: 6,2-6,5 l/100km

OMV MaxxMotion (prémium) dízel: 5,6-5,8 l/100km.


Számomra elég meggyőző a különbség. Hiába drágább, nekem így is megéri a prémium.

Ez csak a saját tapasztatom. Nem akarok senkire semmit rábeszélni. Semmi érdekem sincs hozzá. Lepontozni nyugodtan lehet, ha valakit ez elégít ki.

2014. ápr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Én mindig csodálkozok azon ha a pár deci különbséget valaki az üzemanyagnak tudja be.. Ennyi eltérés még ugyanazon az úton is lehet. Én minden vasárnap azonos szakaszon megyek 150km-t. 5,2-5,4L-re szokott kijönni hetek óta. Mikor volt az a nagy (szembe)szél 6,6-ot mértem! Ha 100-al mész és pl. 40km/h-ás szél van az olyan mintha 140-el mennél.

Pár deci eltérés akármitől lehet. Szél, guminyomás, forgalom ritmusa, előzések, fékezések száma, stb..

2014. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem majd 1.5 liter differencia jött ki egy noname gázolaj és a MaxxMotionDiesel között. Azt már azért nehéz lenne a szélre fogni :D
2014. ápr. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
# 8! Pontosan így van, ezért hangsúlyoztam ki, hogy nem egy-egy út adatait hasonlítottam össze, hanem kb 3500-4000km-ig csak azt tankoltam. Az út is ugyan az volt végig. Hetente teszem meg a Pécs-Budapest-Pécs útvonalat az M6-oson. A szél nálam is sokat számít, de 4000 km alatt főleg úgy hogy egyszerre mind a két irányt is megteszem, bőven kiátlagolódik.
2014. ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!