Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet valamit kezdeni a kocsi...

Lehet valamit kezdeni a kocsi tetején lepattogó lakkréteggel?

Figyelt kérdés

Kocsim tetején pattog lefele a lakkréteg, mostanra már majdnem a fél tetőről lejött. Sajnos elég rondán mutat így. Tudnátok valami megoldást ajánlani rá? Festetni nem szeretném, mert maga a kocsi se ér sokat. Valami otthoni megoldás kellene rá, ha van.

Kinek milyen ötlete van? Esetleg fóliázni lehetne? Vagy azt csak sima felületen lehet?



2014. ápr. 5. 19:50
 1/8 Joci_27 ***** válasza:
Én úgy tudom a fóliázáshoz szép sima felület kell, ha azt szeretnéd, hogy jól nézzen ki. Bár végül is ha lecsiszolod a tetőről a maradék lakkot szép egyenletesre, arra lehet fóliát rakni szerintem. Ha nem is lesz tökéletes mégis jobban nézne ki, mint a nagy foltokban lehámló lakkozás. Én is szembesültem ezzel a problémával az előző kocsimnál, de én úgy hagytam, mert az a kocsi se ért túl sokat.. :)
2014. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Matricabomba?
2014. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Matricabomba? Az meg micsoda? Ezt dobta a "gugli": [link]


Erre gondolsz?

2014. ápr. 5. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Rögtön ez a megoldás merült fel bennem amint elolvastam a kérdést :)
2014. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet csináltatni szín azonos fóliázást is.


Csak nem egy Renault? Nekem is hámlik a Megane, de a Scenic is ezt csinálta 15 évesen.

:(

2014. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, egy Polo 3-asról van szó. Már elég régóta húzódik a dolog, már így vettem 6 éve, mostanra a fél tetőről eltűnt a lakkréteg. Most szeretnék valami (lehetőleg) olcsó megoldást rá, mert elég randa így szegényem.
2014. ápr. 5. 20:45
 7/8 Napkiraly ***** válasza:
Megelőzni lehet csak,legalább éves polírozással
2014. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lehet UV sugárzás miatt van. Sajnos az én autómról is jön le. Peugeot 306. A felső felületeken, ahol direktbe kapja merőlegesen a napot. Én átlátszó lakkal lefújom, hogy védje a színt. Így se a legszebb, ahol fújva van ott fényesebb a felület, de legalább a színt védi és kevésbé feltűnő. Ezt sajnos meg kell ismételni időnként.
2017. máj. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!