Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes E osztály W211...

Mercedes E osztály W211 (2002-2009) mennyire ajánlott?

Figyelt kérdés
Összességében milyen? Melyik az ajánlott motor (a kisebbek közül)? Automata váltótól mennyire kell félni? Csak mert manuális nem sok van.

#Mercedes E osztály
2014. ápr. 5. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit szánsz rá és a fenntartására?
2014. ápr. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 VarMa ***** válasza:
100%

Nagyon jo autok, manualis valtos ha van is szerintem ritka mint a feherhollo...

A 2003-2006 kozott gyartottakban van egy SBC (fekeroseloszto) nevu okossag ami eloszeretettel megszokta magat adni ami ujonnan rihadt draga de mar vannak olyan helyek ahol felujitjak (nekem valami miatt 150e ft remlik egy ilyenre). Illetve Magyarorszagon keruld azokat a 211-eseket amiben allithato a lengescsillapito mert nem annyira szereti a magyar utakat es nem ket forint bele egy gatlo....

Szoval ami jo lehet az 220CDi (nagyon kellemesen megy es meg a fogyasztasa is jo), illetve a 320CDi bar talan ez egy kicsit hisztisebb a 220-asnal de szerintem eloelet fuggo...

De ami szerintem a legoptimalisabb ebbe az auto az a 320-as benzines...

De ez a te dontsed, hogy melyik jobb a hetkoznapokba...

2014. ápr. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
270 CDI-vel a legjobb vétel.
2014. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

bar inkabb 220 ra vagyok, de szepek, megelegednek vele.

sztem a 320cdi se rossz am

2014. ápr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A 220 CDI tűnik eddig befutónak, esetleg 270 CDI, annál nagyobb motor nekem felesleges. A 3 literes benzines gondolom jóval több fogyaszt, inkább dízel párti vagyok. Tudom hogy drágább lehet a fenntartása, még mielőtt valaki le akarna beszélni róla.
2014. ápr. 6. 19:37
 6/15 4165 ***** válasza:
100%
Az öthengeres! A 4 hengeres fogyasztásával és a 6hengeres dinamikájával. Frankó!
2014. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Szűk a fejtér a sportosság miatt, kortárs C-ben kétszer akkora oldalra.
2014. ápr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 270 CDI motoros van.

Ez eddig a legjobb Mercim.

150ezer km alatt, még egyetlen hiba sem jelentkezett!!

...és városban is 6 liter alatt fogyaszt!

Csak, hogy borzoljam a benzines tulajok idegeit egy kicsit,

országúton, tempomatos 80 km/ó-nál, 4,5 litert "zabál".


Nem hiába van a mondás, hogy : "vagy jót, vagy semmit!"

2014. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

2006 utolsó negyedévétől jó, előtte kifejezetten rossz. - még rosszabb mint a korai Vito-k, mert a 2006 utolsó negyedév előttiek ott is hagynak, nem szervizek közt közlekedsz, mit a régen Vito-kal.


A MB taxinak megerősített autókat szokott gyártani, de az átfestet, fekete és homokbézs és más taxi merciket hagyd ki, ha az észérvekre hallgatsz, még a generálszerviz sem segít rajtuk! - büfés haveromnak volt 3 hónap után a Dunába akart hajtani egy valóbban megkímélttel is.


MB automata jó, most már nem is lassú. Főleg a kormány váltós. ;)


Ha jól emlékszem 2006 vagy 2007-től van benne komputer, és ha a annak a gyári száma megegyezik az alvázzal egyeztetve adatbázisban, hát kis esély van, hogy hamis kilométer van benne. - bár ezt az adatot csak szerívben lehet megnézni. Bár egy használt autót mindig megvétel előtt is át kell nézetni, és a kötelezőt szervizt megejteni, még ha azt mondja az előzőtulaj, hogy most volt akkor is.


Konklúzió, benzines 2.6 V6 baromi jó, 2.7-es dízel amúgy pont csak automatával. Dízelnél ~100-120 ezer benzinesnél meg max. ~160-180 ezer kilóméterrel még te is beletehetsz kb. ugyan ennyit (bár +100 ezernél én már eladnám), és még el is tudod adni. - persze csak kereskedőnek (egy használt autó nepernek). De még így sem vészes az amortizáció.


Meggyszínűek nagyon olcsók és a kombik is. És sok "nyanya" autó van, elképzelhetetlenül alacsony futással, kilómértékben.


A bőrbelső előnyös.

2014. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én csak egyet mondok : SBC fékrendszer

Inkább vegyél W212-őt.Ha jól tudom abba már nem az van.

2014. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!