Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » PEUGEOT 206 1.6 Premium vélemény?

Joeyboy18 kérdése:

PEUGEOT 206 1.6 Premium vélemény?

Figyelt kérdés
Milyen a fogyasztása? Érdemes e 1.6-os ba venni peugeot 206-ost. Sokkal drágább a fenntartása? Mindent amit tudtok róla fontos információt legyetek szívesek leírni.
2014. ápr. 6. 12:38
 1/3 Dörmögő ***** válasza:
Hátsó futóművének elég rossz híre van.
2014. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 VarMa ***** válasza:

nekem ezzel a motorral (NFU mot.kod) 3db citroen xsaram volt.

en csak jot tudok rola mondani mind fogyasztas, mind menetteljesitmeny teren.

a fogyasztas normalisa haladva 7kornyeke de orszaguton alatta kb 6,5. Nekem egyszer sikerult vele 16litere fogyasztast produkalni de akkor autopalya (termeszetesen nemetorszagban) folyamatos 180-200as tempo, a vegsebessege ora szerint 215 es ekkor a fordulat miatt le is szabalyoz mar az auto...

a peugeotnak es a citroennek is a hatso futomu a gyenge pontja (torzios) de ezt meg lehet oldani bontobol (kb 50e) vagy felujittatod (kb 70-80e).

ez a motor kicsit hisztis a jo minosegu gyertyara (ha jol tudom bosch a gyarija) mert meg tudja bolonditani a trafosort.

az olajcsere intervalumot en levittem a gyari 20e-rol 10e-re de en soha nem finomkodtam vele de meghalalta,soha nem hagyott ott sehol egyik auto sem.

leirok meg nehany apro tipikus psa hibat amit tapasztaltam ezeknel: -hatsofutomu, onnan lehet tudni hogy legugolsz az auto moge es ha mar az egyik oldal befele terpeszt a doblemez fele akkor roviden vagy csere vagy felujitas(nekem kellett cserelni es en bontottat raktam bele,ismsrossel 2ora alatt meg is csinaltuk -kormanykapcsolo (index) bontobol kb 15e. -gyari cd radio cd resze nem szokott mukodni. -illetve ami fontos mert nagyon hintaba tud tenni, a termosztathazon van egy ket vezetekes hogomba ami nalam mindegyikben behalt es csak azt vettem eszre hogy 20liter eszik. a muszerfalon a vizhofok mutato rendesn mutatta az uzemi hofokot mig a motorvezerlonek azt a jelet adta hogy 1fokos a hutoviz es emiatt folyamatosan szivaton volt az auto...

az alkatreszek nem dragak hozza es van valasztek belole, es mar van nem egy nagyon jo francia auto bonto is.

nagyon sokan mondjak hogy szarok a franciak,van aki ki is fogja mert veletlenul vesz egy lerugot ocsavasat,de mint mar irtam engem soha nem hagyott ott es nagyon kenyelmesen meg tobb mint 800km utan is.

egyebkent pedig ezzel a motorral a legoptimalisabb mert az 1.4 75le is megeszik ennyit sot telen 10liter ala nem megy soha, a 2.0 136le pedig mar eszeget minimum 8 de inkabb 9 liter normalisan.

barmikor vennek megint nagyon szivesen mert nagyon jo autoknak tartom

2014. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 VarMa ***** válasza:

elfelejtettem mikori az auto? mert ha 2000 utani akkor NFU-s motor van benne 110le, ha ez elotti akkor 88le 8 szeleppel (ebbol a motorosbol is volt)

az is jo motor ugyanazt tudja mint a 110le-s 3500-as fordulatszamig es utana picit elgyengul 5000nel tovabb a 8szelepest nem erdemes porgetni mert csak szenved. viszont jobban fogyaszt mint az NFU majdnem 1 literrel (nem egyszer produkalt orszaguton 6liter alatt).

2014. ápr. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!