Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van esélyem letenni a jogsit?

Van esélyem letenni a jogsit?

Figyelt kérdés
KRESZ elsőre megvolt, egyszer megbuktam forgalmi vizsgán. De nem olyan nagy gond volt, lassan mentem (elvileg). 60-as tábla volt én meg mentem 54-53 körül... Mindegy. Most már levezettem pluszba 6 órát és tegnap nem tudom mi volt velem. Olyannyira izgultam, hogy az oktatónak többször is be kellett avatkoznia... meg is kérdezte, hogy mi van ma velem. Kicsit elment az önbizalmam... :/ Ti hogy voltatok?
2014. ápr. 8. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A forgalmi vizsga mindig egy stressz, ami nem csoda, hiszen a vizsgabiztos ott ül a nyakadon és árgus szemmel nézi minden rezdülésedet. De előbb-utóbb azért mindenkinek sikerül.

Mondjuk 60-as táblánál 54-gyel menni nem érzem végzetes hibának, meg aztán a való életben úgyis a nyakadra fognak mászni hátulról, tehát rá fogsz lépni a gázra. Egy idő után a probléma inkább már az lesz, hogy betartsd a sebesség-korlátozásokat..

2014. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen, de a vizsga meg a tegnapi csalódás... :/ Nem tudom mi van velem...
2014. ápr. 8. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Na igen a forgalmi vizsga mindig a stressz sajnos, velem is ez volt akkor külön volt a városi, és külön volt még a rutin. Rutinnál is elhasaltam a legkönnyebb résznél ami még csukott szemmel is ment, csak mert a vizsgabiztos mogorva volt, és teljesen beparáztam miatta. A másiknál akinél pótvizsgáztam a környék legszigorúbb vizsgáztatója volt oktatóm oda is súgta hogy nagyon figyeljek mert minden centibe képes belekötni. Annál szinte 100% os vizsgát tettem mert ő kedvesebb volt, mellette nem voltam feszült.

A forgalmi vizsgától veszettül féltem oktatóm látta is, hogy izgulok de elkezdett beszélgetni a vizsgáztatóval mintha nagy haverok lennének és akkor sokkal könnyebben ment az egész vezetés, egy kis hibám volt az nem járt azonnali bukással szerencsére, de nagy izgalom volt rendesen. Oktatóm mondta is hogy stresszesen nem lehet vezetni ez sajnos mindenkinél megvan mondta ő hogy ha már egyedül fogok vezetni jobban fog menni csak szerezzek több rutint magyarul nyugodtabb helyen vezetgessek.

Ma már olyan jó lettem hogy a forgalmas nagyvárosok sem jelentenek gondot. Egyedül a parkolással szoktam szenvedni azzal is azért mert nem tanították meg rendesen és kisautón tanultam, nekem meg nagy autóm van. Ez is egy hiba volt, de a lényeg nyugodtnak kell lenned, legalább is megpróbálnod. Gondolj arra hogy aki mögötted ül az csak egy utas akit épp elviszel valahova.

2014. ápr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"lassan mentem (elvileg). 60-as tábla volt én meg mentem 54-53 körül"


Már megbocsájts, de ezért nem bukhatsz meg. Egy fajta hiba sorolható ide: " nem törekszik a forgalmi, időjárási, látási és útviszonyoknak, a jármű és a rakomány

sajátosságainak megfelelő sebesség megválasztására (indokolatlanul lassan halad)"


Csakhogy ez nem tartozik a sikertelenséget okozó hibák közé. Egy hibapontot kaphatnál érte csak. Volt ott még más bénázás is.


Következő próbálkozásnál is menjél lassan, az segít sokat. A többi hibát próbáld kerülni.

2014. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pedig az oktató is mondta, hogy nem volt más hibám! Ezért nem értem...
2014. ápr. 8. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg kellett volna nézni a vizsgalapot, mit jelölt még meg. Csak lassú haladásért nem buktathat meg.
2014. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem adta oda a vizsga végén. Már előzetesen aláíratta velem...
2014. ápr. 9. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!