Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a JAWA és a...

Mi a különbség a JAWA és a CZETKA között? Ugyanazt a motort mindkét névvel használják. Gondolom, valami olyasmi lehet, hogy az egyik cég felvásárolta a másikat, nem? Nagyon megköszönném, ha valaki gyorsan és röviden vázolná a lényeget!

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt többet megtudhatsz a JAWA-ról.


[link]

2014. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

A czetka az egy típus nem ? Bár lehet hogy rosszul tudom

2014. ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem az jött le, hogy tényleg egy másik cég volt a CZETKA, akivel időnként közös projekten dolgoztak a JAWA-sok, vagyis közös mocit építettek. Azt nem értem, hogy miért.
2014. ápr. 8. 20:23
 4/5 jani199417 válasza:
Az csak a tipusa. Pl jawa babetta.Ennyi erővel itt is 2 cég össze állt szerinted?
2014. ápr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
Igen, a Jawa és a Czetka közös projekteken dolgozott. Szerintem inkább csak formai újítás miatt, ha megnézed például a csepptankos 350-est és a Czetka 350-est. Melléksesn Babettának meg egyáltalán semmi köze nincs a Jawa-hoz, mint gyártó. Voltak kisebb-nagyobb együttműködések, de a Jawa nevet csak azért kapta meg, mert a forgalmazója rendelkezett a jogokkal, és mert bizonyos országokba csak Jawa néven lehetett exportálni. A Jawanak meg jól jött érte persze a pénz. Még csak nem is a Jawa gyárban gyártották őket, hanem a ZVL cseh, majd a szlovák gútai gyárában, ami később leszakadt az anyavállalattól a rendszerváltás környékén és teljesen önálló utakat kezdett járni. A Jawa-CZ motorok a 2 cég közös terméke. Persze azt meg kell említeni, hogy akkoriban az alkatrészek beszállítója rengetegszer azonos volt pl.: PAL gyertyák, gyújtáskulcs, elektromos alkatrészek, Jikov karburátor, benzincsap stb... így márkától függetlenül sok azonos alkatrész volt megtalálható.
2014. máj. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!