Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az angolban a...

Mi a különbség az angolban a Past Perfect és a Past Simle között és mi a különbség a Past Progressive és a Past Perfect Progressive között? Nem nagyon értem, megköszönném ha valaki elmagyarázná nekem .

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Present Perfect Progressive: have been + ing: amikor valamit csinálok egy ideje, legyen az folyamatos(várok rád egy órája) vagy nem(2 éve járok iskolába).

Present Perfect: have + 3. alak: amikor az elsőt, csak olyan igével, amit nem lehet ing-be tenni; vagy ha azt akarjuk kifejezni, hogy valami még mindig "úgy van"(tehát ha "I lost my key.", akkor elveszett, de nem tudjuk pontosan, mi van vele, ha pedig "I've lost my key.", akkor az a lényeg, hogy nincs meg; de annyire nem nagy a különbség).

Past Perfect Progressive: had been + ing: az első, csak múlt időben, tehát tegnap háromkor már egy órája vártam rád.

Past Perfekt: had + 3. alak: amikor beszélünk a múltról, és közben egy olyan valamit fejezünk ki, ami az előtt történt, amiről beszélünk.

Past Simple: 2. alak: amikor történt valami a múltban simán.


Past Simple - Past Perfect: mint írtam, történetmesélésnél, amikor régebben történt dolgokat mondasz, akkor az Past Perfect, amúgy sima Past Simple


Past Progressive - Past Perfect Progressive: a Past Progressive-et akkor használjuk, amikor a múltban folyamatosan történt egy cselekmény(legtöbbször valami mással együtt, tehát "I was cooking, when I cut my finger"), a Past Perfect Progressive-ot pedig fogd fel a Present Perfect Progressive múltidejeként, tehát akkor használjuk, amikor beszélsz egy múltbéli dologról, és olyankor történt egy "Perfect Progressive"-es mondat.


Egy pár nappal ezelőt írtam valaki másnak, remélem, pontos.

2010. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi nagyon!:)
2010. nov. 30. 19:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen elég pontos :)
2010. nov. 30. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!