Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az, hogy az autónak...

Igaz az, hogy az autónak nagyobb sebességnél kedvezőbb a fogyasztása?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy minél gyorsabban megyünk, annál kevesebbet eszik az autó... Hogy lehet ez? Egyáltalán igaz, vagy csak ilyen legenda??
2014. ápr. 9. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Félig igaz, félig hamis.

Ha például 10 km/h-val akarnál elmenni 100 km-et, akkor többet fogyasztana az autó, mint ha 70 km/h-val mennél.

Ha viszont 70 km/h helyett 250 km/h-val tennéd meg az utat, az autó többet fogyasztana, mert le kell küzdenie az ennél a tempónál már igencsak számottevő légellenállást.

2014. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy ez az autó motor méretétől is függ, ha csak pl. 1000 köbcenti körüli ne akarj vele száguldozni, mert többet fogyaszthat, esetleg abban lehet összefüggés, hogy folyamatos tempónál nem kell visszaváltani, ezzel spórolhatsz.
2014. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jól írja az első

Itt egy példa képben (hírtelen ezt találtam)

[link]

2014. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha csak az autó sebességét tekintjük, akkor a sebesség növelésével négyzetesen nő a légellenállás aminek a leküzdéséhez energia szükséges és ezt több üzemanyag elégetésével lehet leküzdeni.
2014. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Így, ebben a formában nem.

Viszont ha kihasználod a domborzati adottságokat, akkor van igazságtartalma. Ha pl 100-110-zel közlekedsz, és a dombtetőkön kiveszed üresbe, lendületből legurulsz, aztán kezded elölről, sokkal kevesebbet fogyaszt az autó hosszú távon, mintha valami mammer/papper mögött tötymörögnél 60-70-nel, folyamatos tartott gázzal (annak ellenére, hogy sokkal magasabb átlagsebességed).

2014. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Abban az értelemben igaz, hogy ha mondjuk 30 km-t 50 km/h-val teszel meg 100 Km/h helyett akkor lassabban érsz oda, többet megy a motor ergo több üzemanyag megy el. De valójában ez nagyon sok mindentől függ:

1. Üzemanyag típus

2. Autó típusa

3. Útviszonyok

4. Stb.


1. Az újabb dieseles autók kisebb fogyasztással üzemelnek, mint a benzinesek, mert a dieselnek nagyobb a nyomatéka

2. Valószínűleg egy régi benzines BMW többet eszik mint egy 1.3-as Suzuki Swift.

3. Egy példát tudok erre: mikor megkaptam a jogsim, a közeli faluba illetve egy városban vezettem sokat. Megyei jogú városról van szó, tehát vannak benne távolságok. A faluban éppen akkor csatornát újítottak ami miatt borzalmas útviszonyok vtak, sok helyen nem lehetett gázt adni, a kuplung alapjáratával vtam kénytelen döcögni. A legjobb részeken is max. 2-be tudtam felváltani. A városban 50 km/h-val 4-ben végig tudtam suhanni egyik végéből a másikba. Utóbbiban kevesebb benzin fogyott el, mint ha a falu egyik végéből mentem át a másikba.


De egy ez az autó motorjától is függ, pl.: én egy 94-es Swiftet nyúzok, autópályán járok be a városba és kitapasztaltam, hogy optimális fogyasztása 100 km/h-nál van, azalatt illetve az fölött nő a fogyasztása.


De rengeteg egyéb dolog befolyásolja még, hosszú lenne felsorolni az összeset.

2014. ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem főként a motortól függ.Az 1.3 swift lehet,hogy 100-on fogyaszt a legkevesebbet,mivel ekkora motorral ezt a sebességet a legkönnyebb tartani,anélkük hogy erőlködne a kocsi.

Egy 200 lóerős autónál már valószínű, hogy nem 100km/h-nál fogyasztana kevesebbet.De egy 56 lóerős 1 literes motornál sem 100 az ideális.

Szóval a fordulatszám,nyomaték és lóerő alapján lehetne megmondani,hogy mikor kell a legkevesebb erőt kifejtenie a sebesség tartásához,és mekkora lesz ez a sebesség.

2014. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Minél hosszabb az áttétel, annál gyorsabban megy az autó, de annál kevesebbet forog a motor, vagyis egységnyi út megtételére kevesebb befecskendezési ciklus esik. Magyarul legnagyobb fokozatban alapjáraton fogyaszt a legkevesebbet az autó, csak ez a forgalomban kivitelezhetetlen.

Pillanatnyi fogyasztásmérővel ellátott autóval meg tudod nézni, egy tök egyenes forgalom mentes úton talán el tudsz csorogni alapjáraton, vagyis 700-800-as fordulaton 5/6-ban 35-40-el, de nyilván így senki nem közlekedik... A legtöbb autó 70-100 között fogyaszt a legjobban, de igazából nem jelentősek a különbségek, leginkább a gyorsítás növeli a fogyasztást, nem a sebesség tartása. Az, hogy 80-al, vagy 100-al mész az adott autóval, legfeljebb pár decit jelent. Az a nem mindegy, hogy mennyire intenzíven gyorsítasz, és mennyire pörgeted ki a fokozatokat.

2014. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget! Nekem valójában egy 2003-as Suzuki Swift Sedan 1.3 16v glx-em van és azt mondták, hogy ezt az idegesítő 70-es tempót kell tartani a 90 helyett a legkedvezőbb fogyasztáshoz... Egyébként sík terepen, országúton közlekedek.
2014. ápr. 9. 19:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és elfelejtettem, hogy benzines és 96-os üzemanyagot tankolok.
2014. ápr. 9. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!