Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesítmény nuku, a turbó...

Teljesítmény nuku, a turbó pedig fütyül?

Figyelt kérdés
Hibajelenség: az autóm elveszítette a teljesítménye egy részét és eközben a turbó elkezdett fütyülni. Audi 80asról van szó. Viszont a kipufogó csonk felőli részén, a turbóra rámegy valami szelep féleség amit ha záró állásba tolok, akkor pár száz méter erejéig jó az autó és nem is fütyül a turbó. Gondolom állandóan nyitva van az a szelep és elengedi az összes levegőt és azért fütyül. Ki lehet azt valahogyan iktatni onnan? Ebben már úgysincs akkora nyomás szerintem hogy felrobbanjon. A másik kérdés hogy mi ennek pontosan a neve?
2014. ápr. 13. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
turbónyomás szabályzó szelep a neve. Kiiktatni nem érdemes, mert "szétfújja" a motort a turbó.
2014. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az lenne a waste-gate állítószerkezete? Felújítása nem nagy pénz, érdemes rendbeszedni.
2014. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a waste gate felül van. Ez pedig alul. De csatolok két képet... a második képen látható a hibás alkatrész.


[url= [link]


[url= [link]

2014. ápr. 14. 08:27
 4/6 A kérdező kommentje:

rosszak a linkek...itt a jó:


[link]


[link]

2014. ápr. 14. 08:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Énis megjártam már e90emmel autópálya 160kmh lehetett amikor puff semi semhol nem megy nyomom valami füttyög félrehuztam. nem láttam semit induláskor nyomom 2000 fordulat felett semmi mintha 160lóból 150 megdöglött volna. szervizbe vittem 1250euroért meg is csinálták.
2014. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a waste-gate bent van a turbón belül. Felül a nyomásszabályzó van, alul meg a mozgató rudazat. Ha könnyen tudod mozgatni a rudat, akkor nem kizárt, hogy a felső részben a feszítő rugója eltört és ezért nem tud "ellentartani" a kipufogógáznak. Kiiktatni nem tudod, mert akkor folyamatosan nyitva lenne a waste-gate-d, szerintem hívj fel egy turbókkal foglalkozó műhelyt, vagy valami normálisabb szerelőt. Lehet néhány ezerből orvosolható a probléma.
2014. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!