Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy turbónak nagyon lóg a...

Tilliúr kérdése:

Ha egy turbónak nagyon lóg a tengelye, akkor az jelentős teljesítmény csökkenéssel jár-e? Illetve ha rossz a turbó, akkor minden esetben nagyon elkezd füstölni az autó vagy nem?

Figyelt kérdés
Van egy Alfa 156 1.9 JTD-m. Kb. 1 hónapja nagyon legyengült, nincs benne erő. Megnézte egy ismerős, és azt mondta, hogy tönkrement a turbó, mert nagyon lóg a tengelye. Én úgy tudtam, ha elromlik a turbó, akkor az autó elkezd rettenetesen füstölni, viszont az enyém egyáltalán nem füstöl és ráadásul a fogyasztása sem nőt meg, és az olajat sem eszi. A szerelő esküdözött, hogy biztosan a turbó a rossz, de szerintem más probléma is van.
2013. febr. 14. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A turbó akkor kezd el füstölni, mikor már annyira lóg a tengelye, hogy gyakorlatilag felrobban. Ezt megvárni nagyon-nagyon nem bölcs, mert a turbó még jóesetben felújítható és elmegy még 50-100e km-t. De ha megvárod, míg elfüstöl akkor kuka és vehetsz újat egy vagyonért vagy bontottat, ami lehet 200 km múlva elfüstöl ugyan úgy.
2013. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha lóg a tengelye az kb annyi teljesítménycsökkenéssel jár mintha benne se lenne.


Keress olyat aki turbó felújítással foglalkozik, mert lehet hogy még menthető és nem kell másikat venned.

2013. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor füstölhet ha már a turbó ereszti valahol az olajat. De ha lóg a tengelye akkor nagyon sürgősen kezdj vele valamit.

Ha szétpereg a turbó akkor az nem lesz valami jó hatással a motorra. Aztán jobb esetben egy alapos motorgenerál. Rosszabb esetben motorcsere lesz a vége.

2013. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!