Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 250cc-s chopper kipufogóját...

250cc-s chopper kipufogóját érdemes felfúrni a csattogósabb hang érdekében?

Figyelt kérdés
Ha egy 250 cc-s Keeway Supershadow motor kipufogóját felfúrom a dögösebb hang érdekében, nem lesz egyéb baja ill nem várt mellékhatása a motornak? (pl teljesítmény csökkenés, rosszabbúl megy, köv műsz vizsgán megbukik-e érte..?)

2014. ápr. 13. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

ez 4t? Vagy 2t?

a kipufogókba van tompítás,ezeket kéne megszüntetni és akkor nem lesz teljesítmény csökkenésed :)

Szét tudod szedni a végét?

2014. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez 4. Itt a így néz ki a kipuja: [link] Szted eztet szét lehet szedni?
2014. ápr. 13. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Én biztos szét tudnám szedni... Ha nem így akkor úgy :) (flexxel )

Valami gyári könyvében nincs róla kép hogy milyen a tompítója?Mondanám hogy a hátsó lyukon üss át valami jó erős bitang vastag dolgot,de attól nem biztos hogy szebb lesz a hangja. 2t a motor?

2014. ápr. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4T. Ma este megpróbáltam szétszedni, de totál egybe van építve az egész rendszer mindennel. Lehetetlen különválasztani, forrasztások vannak, hiába is a csavarok. :(

Mit lehet most akkor tenni?

2014. ápr. 14. 03:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van ponthegesztés és azokat óvatosan megfúrod, hogy csak az összesült részek legyenek kiforgácsolva (minőségi fúrószár, alacsony fordulat, relatíve nagy előtolás), akkor az egyébként egymásba tolt elemek elmozdíthatók (ha vannak ilyenek).


Természetesen jobb volna pl. külföldi fórumokon megnézni-megkeresni, hátha páran csináltak már ilyet ezen a típuson, ők rendszerint képekkel is illusztrálják a tapasztalatokat, jelen esetben a dob felépítését.


Más kérdés, mi értelme egy 250-est hangosabbá tenni..?

Ha karburátoros, és a kipufogó a szűk keresztmetszet, te pedig növeled ezt, akkor a benzin adagolását is ehhez kell igazítani (sufniban tuningolva szereti az ember azt hinni, hogy neki szerencséje van és nem), ha pedig erre nem vagy kész (tudás vagy hozzáértő), és az átalakításod visszafordíthatatlan (pl. egy hegyesre köszörült betonvas átütése), akkor esetleg lesz egy torpangatós, rosszabbul üzemelő motorod, ami csattog..

Én csináltattam annak idején egy motoromra rozsdamentesből nyitott dobokat, a felkerülésük után használhatatlan lett a motor, mert túlságosan nyitottak voltak a gyáriakhoz képest. Át lett fúvókázva a karburátor hozzájuk, úgyhogy a hang megvolt és ment is - csakhogy a fogyasztás árán, ami 100-on átlag fél-egy litert romlott...

Ilyesminek csak nagyköbcentis, nagyteljesítményű motornál van (pontosabban lehet) szerintem haszna, a hangoskodást önmagában nem tartom annak.

2014. ápr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!