Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális fogyasztás?

Ez normális fogyasztás?

Figyelt kérdés

van egy Renault 19 chamade típusú autóm, 23 éves, 40 literből mentem 570 km-t, 7liter az átlagfogyasztása,

sokan azt mondják kevesebbet eszik az autó hogyha megtaposom rendesen a gázpedált, erről mi a véleményetek? ha folyamatosan 90/100km/h-val megyek vele akkor "ellustul"? vagy eldugul a rendszer? néha húzassam ki? csak az a gond hogy 23 éves nem nagyon szeretem meghajtani úgymond "sajnálom" mert nem mai darab.. vagy ez nem számít?


2014. ápr. 14. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég a száz neki. Ellustulni akkor fog ha csak városban használod 50-60-nal cammogva.
2014. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Baromság, nincs ilyen, hogy ellustulás... Akkor csökken az autók teljesítménye, ha elkormosodik a katalizátor, vagy modern dízelekben a DPF... Előbbi akkor fordul elő, ha az autó már nagyon eszi az olajat, utóbbi pedig akkor, ha a tisztelt tulaj arra veszi a dízelt, hogy 2 saroknyit menjen vele, aztán leállítja, és nincs ideje az autónak regenerálni.
2014. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:

Pedig van. Az oktatóm sokat mesélt a C-s tanfolyam alatt a saját tapasztalatairól. A 3-as Golf nem ment többet 90-nél, szervízbe akarta vinni, de kicsit meghajtották elötte és bármiféle szerelés nélkül vitte a 130-at is.


Másik példa a nagyfaterom az 1300-as Daciával. 20 évig nem csikorogtak a gumik rajta, ha odaléptél volna neki se tette volna már meg. A nagybátyámé pedig pörgött, csikorogtak a kerekek, de csak magas fordulaton ment jól az autó.


Csere után 1 hónappal az autók viselkedése is megfordult.


Sokat számít, hogy padlógáz+satufékkel használod magas fordulaton, vagy dombon fel alapjárat, lefelé leállított motorral közlekedsz.

2014. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Ja és nem mellékes: nagyfateromnál majdnem feleannyit evett az autó. Mellesleg rengeteget ment, 3× lett felújítva a motor, több mint 1 millió km 30 év alatt.


A nagybátyám pedig 4-5 évente autót cserél, mert mindegyiknek kifekszik a motorja.


Én is szeretek tempósan autózni, de nem gyilkolom halálra a motort.

2014. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
attól hogy öreg a kocsid, még nem árt neki ha néha odalépsz a gázra. Nekem 46 éves a Wartburgom és autópályán 120-130 km/h-val megeresztem néha-néha.
2014. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!