Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autóról hogyan lehet...

Egy autóról hogyan lehet levenni a vonóhorgot?

Figyelt kérdés
Most vettem autóm egy KIA Cerato Sedant, de nekem nincs szükségem a vonóhorogra. Otthon is letudom szedni, vagy irány a szerviz?
2009. dec. 21. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Vannak levehető tipusok, amihez nem kell szakszerviz.

A legtöbb autón fix vonóhorog van, amit nem lehet egy-két mozdulattal eltávolítani.

2009. dec. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha magad szeded le, szinte biztos, hogy beleköt a szerviz és ugrik a garancia.

De ha ragaszkodsz hozzá: aknára állsz vagy csápos emelőre teszed a kocsit, bemászol alá és elkezdesz kutatni. Általában a hátsó váznyúlványokhoz és a padlólemezhez rögzítik a vonóhorgot, mégpedig oldható módon, csavarkötéssel. 4-5 rögzítési pontot kell találnod, ezek leoldása után a vonóhorog lejön. Előtte viszont le kell kötni az elektromos csatlakozót. Ebbe a két hátsó helyzetjelzőtől, a két indextől és a féklámpától jön egy pozitív szál, illetve tartozik hozzá egy testszál. Ezek túlsó végeit kell megkeresni az autó kábelkorbácsában és kikötni (vagy el is lehet vágni az egész vezetékköteget és akkor nincs gond, de az csúnya).

De nem értem, miért zavar a vonóhórog. Ha be van jegyezve a forgalmiba, akkor még használni is tudod, ha pedig nem használod, akkor teljesen mindegy, hogy ott van-e vagy sem.

2009. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy nem használod, jó ha ott van. Ha megtalál egy b*rom hátulról, rengeteget véd!
2009. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Utolsónak igaza van! Amikor testvérem megvette 5 millióért a vadiúj Toyotát, pár hónapra rá neki tolatott egy betonoszlopnak (nő). Fogta a fejét hogy miért nem kért rá vonóhorgot, fele annyi kár sem lett volna, talán semmisem. De amikor még választhatott volna ő azt mondta minek, nem használja úgysem.
2009. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát szerintem a lángvágó mindenképp leviszi :D
2009. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mostmár hagyd rajta így már nem kerül semibe és az is extra.
2009. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem nagyon elb@ssza a formáját. Túl munkaautós tőle. De akkor lehet, hogy rajtahagyom.
2009. dec. 22. 08:50
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
tolass a falnak leszakad magától:DDDD
2010. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A harmadik hozzászólónak megjegyezném, hogy rohadtnagy baromságot mondott... ha megtalálnak hátulról akkorád csavarodik az alváz, hogy öröm lesz nézni.
2021. márc. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9, azt tudod, hogy 11 éves kérdés? :D
2021. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!