Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek egy 2001-es...

Mi a véleményetek egy 2001-es 1242cm3. -is fiat punto-rol amelyben 150. 000 km. van?

Figyelt kérdés

Mennyi lehet az átlag fogyasztása?Körülbelül meddig birják ezek a motrok a nyuzást?

A válaszokat előre köszönöm. :)


2014. ápr. 14. 18:27
 1/4 dirtboy ***** válasza:

1242ccm es nekem a bravo,nehezebb valamivel nagyobb kasztnis is egy bravo mint egy punto de nyáron 6literrel el van,ha autóúton megyek nem sietve akkor 5,8al elvan úgy vettem észre.

nekem 3000fordulat felett jön meg az étvágya,kb 150kiométeren néztem és 115-120 közt úgy 7,5ot evett,vissza felé 3000res fordulaton mentem /kb 108km/h-t jelent/ és máris 6,3 körül volt a fogyasztás.

városban nem eszik nekem valami jól,ott sokat kér,szám adatot viszont nem tudok mondani,annyira nem néztem csak feltűnt már.

szerintem a rövid 1-es 2es fokozat miatt mert ha haladni is akarok mint a többiek akkor rövidsége miatt elég jól ki kell pörgetni őket mire válthatok.


télen kb 7litert kajál nekem.

2014. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos infókat,sokat segitettél :)
2014. ápr. 14. 20:24
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem 2006-os puntom van, szinétén 1.2-es. Mivel még nincs sok ideje meg, így csak kb-re tudok mondani fogyasztást.

Főleg városban használom és rövid távokra, munka meg haza ami kb 10 max 15 perc. így azért sokat fogyaszt, de átlag 7-8 literre jön ki. városon kívül, pl m0-on mentem, ott elég keveset evett, igaz én nem nyomon neki nagyon és 100-120 között mentem. Ott szerintem a 6 liter simán elment.

Ha hosszabb távokra használod de városba akkor szerintem átlag 7 literrel számolj.


Én nagyon szeretem amúgy ezt a kis autót, először nagyon nem tetszett , de ahogy megszoktam bele szerettem. Kényelmes az ülés, puha a kárpit, a műszer fal, egyszerűen még így is azt mondom rá hogy gyönyörű, pedig nem egy mai darab. Lehetne benne nagyobb motor de városba így is tökéletes.

A következő autóm is fiat lesz, az biztos. :)

2014. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az 1.2 80 lovas változat van, ez elég dinamikus. Hosszú úton 90-100-al 5,1-5,3-at eszik nekem. Kizárólag városban 6,5 körül, tehát vegyesben ki lehet jönni 6 körül.

Ami jó, hogy hosszú az 5. fokozat, 100-nál csak 2700 körül forog, nem visít 3000-3300-al, mint egy 1.2 Polo, vagy Corsa. Ez jó a fogyasztásnak is.

Én nagyon elégedett vagyok vele. Az 1242-es motor egyébként legendásan megbízható, ez van a Grande Puntoban is.

2014. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!