Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha országúton rossz az egyik...

Ha országúton rossz az egyik lámpa villogtat a rendőr?

Figyelt kérdés
Ma mesélte egy ismerősöm, hogy villogtatott neki egy motoros rendőr, mert rossz az egyik lámpája. Igaz ez? Mi értelme van?

2014. ápr. 17. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, hogy megtudja a sofőr, hogy rossz a lámpája, és gondoskodjon róla?
2014. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr rendes volt, nem akarta megbírságolni, csak felhívta az ember figyelmét arra, hogy javítsa meg a lámpáját.
2014. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Sőt, meg is állíthat és szólhat. Értelme pedig az van hogy tudj róla.

Egyébként hivatalosan a jobb oldali első, vagy a bal oldali hátsó lámpa meghibásodása setén nem fojtathatod utad. Meg kell javítani vagy tréler. (persze nekem úgy tűnik hogy gyakorlatban nem veszik ennyire szigorúan)

2014. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam villogtatni ilyen esetben (de nem vagyok rendőr). A rendőr miért ne villoghatna ugyanúgy puszta jó szándékból?
2014. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért villogtatott, hogy hivja fel a figyelmét.Hibás lámpákkal a közlekedés veszélyesebb, nem csak magadat, hanem mást is veszélyeztetsz vele, azt pedig a közlekedési törvénykezési szigorúbban kezeli.De szerencséje az ismerősödnek, hogy nem büntette meg, megtehette volna.
2014. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen miatt büntethetnek? Ez hülyeség, legtöbb autóban ki se tudod cserélni az út mellett. Egyébként az izzókészlet már nem is kötelező tartozék.
2014. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:

"Egyébként az izzókészlet már nem is kötelező tartozék."


A tréler sem, és? :)

2014. ápr. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Köszi a lepontozást. :)

[link]

2014. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A lepontozást a csacsiságokért kaptad.

Olyan jármű, amelynek a bal oldala sötétben marad balesetveszélyes, mert sötétben nem látni. A szemben jövők motorkerékpárnak nézhetik, s előzésbe kezdenek. Amikor már meglát, meghaltál te is és ő is.

Tilos ilyen autóval közlekedni.

2014. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Olyan jármű, amelynek a bal oldala sötétben marad balesetveszélyes, mert sötétben nem látni. A szemben jövők motorkerékpárnak nézhetik, s előzésbe kezdenek. Amikor már meglát, meghaltál te is és ő is. "

Ahogy már fentebb írtam, a fényszóróból(tehát első lámpa) a jobb oldalinak kell működnie(az út szélét kell jobban látnod) hivatalosan. Hátsó helyzetjelzőből pedig a bal oldalinak(hogy előzésnél ne nézzenek motorosnak).


A többi lámpa meghibásodása esetén a legközelebbi szervizig mehetsz.


Ha pedig egy rendőr megállít aligha fog rögtön büntetni. Persze ha azt mondod hogy amikor indultál még jó volt.

2014. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!