Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire büntethet meg a...

Mennyire büntethet meg a rendőr, ha nappal, jó látási viszonyok között kerékpározok első lámpa nélkül?

Figyelt kérdés
Ellopták a bringámról az első LED lámpát és most nem akarok egy új szettet venni, mert a hátsó lámpa még rajta van.
2013. márc. 7. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem max 3-5000 forintra. Úgy tudom hogy az éppen aktuális jogszabály szerint ha nappal biciklizel, és nem kell világítani, akkor is kell hogy legyen nálad világítás.

De ha van a rendőrben egy kis emberség, akkor nem büntet meg ezért.

2013. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Lehet az a bünti még a duplája is. Igazából annyira kis kiadás egy új lámpa, hogy az én véleményem szerint nem éri meg ekkora összegért kockára tenni a testi épségedet - sosem tudhatod ugyanis, mikor borítja sötétségbe a tájat egy randa zivatarfelhő, mikor ül nagy fene köd az útra vagy ismerkedsz össze valakivel, akitől aztán csak koromsötétben mész haza.
2013. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Golan Trevize ***** válasza:
69%

Ha lakott területen belül vagy, akkor valószínűleg meg sem állít.

Ha lakott területen kívül megállít, akkor azt 10000 alatt nem úszod meg.


Amúgy én a saját biztonságom érdekében vennék egy lámpát, nem is a szabályok miatt.

2013. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak a biztonság lenne a lényeg, elég lenne egy mellény is bőven, hátra lámpa se kéne, kilométerekről világít, akin van mellény. Előre nem árt a lámpa, ha éjszaka biciklizik valaki, az jogos.
2013. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Golan Trevize ***** válasza:

A mellény csak akkor "világít" kilométerekről, ha úgy süt rá a nap.

Vagy aki úgy teker, hogy "ráfekszik" a bringára, azon szemből az se látszik, hogy van-e rajta mellény.

Én nagyon sokat vezetek, és nem mernék bringával közúton tekerni világítás nélkül. Tapasztalatból tudom, hogy pont például tűző napsütésben messzebbről észrevenni a szembejövőt, ha ég az első lámpája.

2013. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Napsütésben pont lesz@rom a szembejövőt, nappal látom világítás nélkül is, éjszaka virítson messzíről, azzal van baj.
2013. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az én eltűnt ledes első lámpámat nappal nem nagyon lehetett látni. Amikor egyszer éjszaka elmentem bringázni, akkor feltettem egy bányászlámpát. Akkor még megvolt mindkét lámpa a bicón.
2013. márc. 8. 07:51
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem szabálysértés, nem büntet meg.
2013. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bucsek, nincs igazad. Kötelező felszerelés a megfelelő fényerejű lámpa a bicón. Nem szokták megállítani emiatt a rendőrök az embert, de ha épp olyanja van, vagy valami nagyméretű akció keretében pont erre kell figyelnie, vagy balesetbe kerülsz, akkor simán rádverhetik egy új első lámpa (vagy akár egy szett, persze nem csak szettben lehet kapni) árának többszörösét is.
2013. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!