Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW fenntartása mennyire húzós?

BMW fenntartása mennyire húzós?

Figyelt kérdés

95-98 körüli évjáratút szeretnék venni, 318i, vagy 320i közül valamelyik.

Ezen típusok szerviz-, fenntartási költségei érdekelnének.

Amiket én megtudnék fizetni, azokban már több km is van, amit gondolom nem csak 2500-as fordulaton 90-el tettek meg...:)



2014. ápr. 24. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
16-19 éves sportos autóról kérdezel. Ezek nem arról híresek, hogy nagyon odafigyeltek rájuk tulajdonosok. Szóval szerinted milyen lesz fenntartani?
2014. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nagyobbak sem fogyasztanak igazán többet mint a 20i, nem érdemes azt venni. Egy 25i vagy 28i sokkal jobban megy, cserébe kb 10%-al eszik többet, ha meg 8-9 litert eszik egy autó, vagy 9-10-et, az édes mindegy...

Fenntartás alatt nem tudom mit értesz, nézz alkatrész árakat, és abból konkrétan megtudsz mindent. A fékek és a futómű szeret leginkább amortizálódni, meg persze tescos olajat sem érdemes beletölteni, stb...

2014. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt a km dolgot szerintem felejtsd el. Egyikben sem lesz 350 000-nél kevesebb, ne ámítsd magad.

Fenntartásban nem lesz húzósabb, mint akármelyik másik hasonló kategóriájú autó.

Bár tudom senki nem lát bele a belsejébe érdemes alaposan megnézni honnan veszed. Ha pl régebben a keleti határszélen az európaihoz képest magasabb kéntartalmú ukrán naftával hajtották, azt a nikasil blokk nem fogja megköszönni.

Keress egy olyat ami kívül belül rendben van. Egy motort olcsóbb rendbe szedni, mint kilakatolni egy kasztnit majd lefényezni :)

2014. ápr. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom a valaszt! Igazsag szerint Nemetorszagbol tervezem behozni az autot, egy olyat amibe 145000 km can irva, tehat gobdolom az is vissz van porgetve , csak remelem nem 350 ezerrol. Amugy nem teszkos olaj kerulne beke, es hasznalatat tekintve nem azert lenne, higy en legyek a varos lidl-driftkiralya, illetve gyorsulasi mini bajnoka. Egyszerre 100 km-nel tobbet nem szoktam autozni, es mivel nyugodtabb sofor vagyok nem 6500as fordu

laton porogbe vegig...inkabb csak elozeseknel...:)

De egyelore csak infokat gyujtok, mert elobb a penz legyen meg. Egyebkent ha van barkinek barmilyen javaslata, hogy milyen benzinest erdemes venni, ami 700 ezer Ft-bol kijon, azt szivesen veszem. Dizel nem kell, mert most egy 13 eves toyotam van, es 5x is meggondolom, hogy nekialljak-e elozni egy 70-el kozlekedo kamniont, vagy sem :)

2014. ápr. 25. 08:04
 5/7 anonim ***** válasza:
jok mind vezetési stilusodhoz válassz motort... 20i nagyon jo de ha tényelgm enni akarsz akkor 23i vagy 25i én 1.6 al eljárkálok én még 750ért vettem itthon tavaly 165ezerrel németböl lett behozva olajcserén kivül semi gondom nem volt vele fullfull extra és eléggé megnézik 102Le is felveszia dinamikát meg jol lehet vezetni bár nekem spervan alatta rengetegen megnézik hogy hogy lehet ilyen állapotba amibe van jelenleg, de jövöre jön az utodja sztem de az már nagyobb ménes lesz:)
2014. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor E36 lenne a kiszemelt. Annak még mindig olcsóbb a fenntartása, mint az utána következő szériának, aminek már elég húzós. Nem lehetetlen kifogni egy jó állagú E36-ot, csak kitartóan kell keresgélni.
2014. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
700-ból Németországban 10 éves Focust is kapsz. A 2004-es, vagy későbbi nagyon jó kocsi.
2014. ápr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!