Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vas hordóban gázolaj? Műküdhet?

Vas hordóban gázolaj? Műküdhet?

Figyelt kérdés

találtam nagyfataerom pajtájában egy vas hordóban gázolajat. az a baj hogy elkezdett korrodálódni. ha leszűröm akkor azzal tankolhatom az 1.5 dci cliomat ami érzékeny a gázolajra?:)

+100l gázolaj most jól jönne...



2014. ápr. 24. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el. Én a helyedben nem kockáztatnék.

[link]

2014. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy T72-esnek ez még minőségi nafta lenne, de DCI-be inkább ne borítsd bele.
2014. ápr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. ápr. 24. 23:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg eladni! Főleg az ilyen gazda féléknek akiknek traktorjuk van mezőgazdaságban dolgoznak ott nem lehet semmi gond vele. :D
2014. ápr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi más rejlik még abban a pajtában? :D Esetleg letakarva egy lada 1500 vagy hasonló? Érdekesek az ilyenek.
2014. ápr. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az lesz... :)
2014. ápr. 25. 00:10
 7/13 A kérdező kommentje:

5nek

hát múltkor megtaláltam a portán egy fortschritt e931.50 rotakapát. tudtam hogy van csak azthittem elbizniszelte az öreg.

azonkívül a padláson két tomos szivattyút találtam. tudniillik mezőgazdászok voltak míg bírták csinálni. akkor bomba golyó is van, illetve régi kisfülkés mtz orrsúlya. ilyesmi dolgok vannak. :)

2014. ápr. 25. 00:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Az ég világon semmi baja nem lesz. Írják a hülyeségeket, hogy a gázolaj megromlik stb. Persze nem olyan mint amikor először kicsapolták, de semmi baja nem lesz a kocsidnak tőle. Ez nem olyan mint a benzin a régi Simókban hogy be sem indul. Szépen többször szűrd át, kavard fel. Azután vegyesen öntsd a kocsidba, így nagyon teljesítmény csökkenést sem veszel észre.


Az új motorok érzékenyek. De ezt csak a teljesítményen fogod észrevenni. A régebbi kocsik simán elmennek étolajjal vagy ilyen olajjal is. Nem kerül bele több anyag azért mert áll az az olaj. CSak legfeljebb olyan anyagok mennek benne tönkre, ami a teljesítményhez kell. De a kocsi gurulni fog vele, ezért javaslom hogy keverd a kutas olajjal.

2014. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem fűtőolaj lesz az?

Én azt örököltem nagyszüleimtől, mert régen olajkályhával fűtöttek. Aztán úgy a 90-es évek elején hozzájuk is bevezették a gázt, így jó 60 liter olaj ottmarad egy hordóban.

Na, én is arra gondoltam, hogy eladom. Fölraktam ingyenes apróhirdetési oldalra szigorúan fűtőolajként hirdetve. Erre pár órán belül jöttek a felháborodott e-mailek, hogy ha nem veszem le azonnal a hirdetést, akkor feljelentenek a NAV-nál adócsalás miatt.

Volt olyan levél is, amiben az oldal üzemeltetője írt, hogy törölte a hirdetést és közölte hogy ha még egyszer fölrakom akkor kitiltanak az oldalról, mert "jövedéki adó köteles terméket" tilos hirdetni. Én nem tudtam, hogy a tüzelőanyag az lenne, ami után annak idején úgyis kifizették az adót, ha kellett egyáltalán.

Kiönteni nem önthettem ki, mert veszélyes anyagnak minősül. Így végül évek alatt apránként használtam el a vegyes tüzelésű kazánban begyújtások alkalmával.


Nekem is modern, közös nyomócsöves dízel autóm van, de nekem eszembe se jutott, hogy beletöltsem. Még a márkásabb kutak (Shell, OMV) alap dízeljét sem szívesen tankolom. Ha tehetem inkább a prémiumot töltöm. Annyival szerintem nem drágább.

Ilyen hordóban talált ezer éves gázolajat biztos nem tölteném bele. Talán traktorba, esetleg öreg szívó dízel autóba jó lehet...


Pár érdekességet én is találtam. Nagy részüket eladogattam a Vaterán. De azért még mindig van belőlük. Pl Tomos motoros kapálógép nálunk is van valahol a garázs mélyén. :)

2014. ápr. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti jó nagy idióta vagy már bocs. :D 5-ös vagyok. Egy modernebb autóba ilyet beleönteni "istenkáromlás" lenne egy dízelnek. :D Csak megenné a gépezetet. Viszont az utolsó nem mond hülyeséget. Győződj meg róla, hogy biztos üzemanyag-e. :D Kérdező az öregedet nem kérdezted meg miket rajthet még a pajta? Vagy mi lehet a hordóban?
2014. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!