Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Disel autó utazósebesség? Mi...

Disel autó utazósebesség? Mi az a fordulatszám ami még tartós több órás vezetésnél nem gyilkolás?

Figyelt kérdés
Van egy Ajm motorkodú pdtdi 5 sebességes 116 lóerős golf 4 kombim. Hetente jàrok németbe szinte csak pàlyàn hasznàlom ezért szeretném tudni. Gyàri előiràsba nem talàltam eről semmi leiràst!

2014. ápr. 25. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Általánosságban a maximum fordulatszám 2/3-án a világ végéig elmegy egy autó.
2014. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kb 3000 fordulatnál hasítasz 150 km/h körül. Ott haladsz is meg még nem fogyaszt sokat

Én kb ennyivel mennék.

2014. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg azért korlátozzák le a fordulatszámot, mert az az érték, aminél még nem károsodik a motor tartós használatnál sem.

Ez az én autómnál 5200-as fordulatot jelent. (1.7, 101 ló)

Általában én is 3000 körül szoktam használni pályán. akkor megy olyan 140-et és még a fogyasztás is elvan 6 liter körül.

2014. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!