Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW X5 3.5d tankolásnál megéri?

BMW X5 3.5d tankolásnál megéri?

Figyelt kérdés
Megéri bele különféle prémium dízeleket tankolni, vagy annyit nem hozna vissza a fogyasztáscsökkenés amennyivel drágább?

2014. ápr. 25. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
inkább range rover
2014. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kössz a választ, és ha elfogadsz egy jó tanácsot, keress egy magántanárt, mert szövegértésből vannak gondok, tekintettel, hogy mi volt a kérdés. :)
2014. ápr. 25. 22:09
 3/10 anonim ***** válasza:
kérdésedre válaszolva nem tudom, még nem volt nekem bmw x5. egyébként tetszik az autó. jó is? ismerősömnek volt egy x6-ja, az valami fertelem volt.
2014. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj, el sem olvastam
2014. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen tetszik, kényelmes és jól is megy, gondom eddig nem volt vele, szimplán csak annyi érdekelt, van-e értelme a drágább üzemanyagnak, hogy csökken-e vele érezhetően a fogyasztás...
2014. ápr. 25. 22:15
 6/10 anonim ***** válasza:
szép autó. kérdésedre válaszolva nincs tapasztalatom dízellel :( tippem, hogy a shellnél kell lennie ilyennek, azt próbáld ki.
2014. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a kis szívódízelnél a MaxxMotionDieselből 1-1,5 literrel kevesebbet eszik, mint amikor előtte egy másik kút sima gázolaját tankoltam. Ez összegszerűen annyit jelent, hogy 100km-en kb 150-200 forinttal kevesebbe kerül a prémium gázolaj, mint a sima. :D

Ha 10 literes átlaggal számolunk és kevesebbet eszik a prémiumból 6-8 decivel, akkor árban ugyanott vagy, ha nem akkor bukta.


Viszont annyi előnye mégis lehet, hogy az üzemanyag ellátó rendszer hosszú távon talán meghálálja, ha nem valami moslékkal tankolod az autót. Talán csoda történik és nem lesznek kiválások, kevesebb lesz a koromlerakódás stb.. Bár ezt nagy valószínűséggel nehéz lesz kimutatni. :D

2014. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor az lesz, kipróbálom, megnézem mennyi lesz a különbség, aztán ha nem si változik sokat, havonta 1-2 alkalommal tankolok ilyet, csak picit tisztítani vele a rendszert.
2014. ápr. 25. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én szerelőm (BMW szerelő) szintén az OMW prémium üzemanyagát ajánlotta (nem tudom miért, mikor benzines az autóm, de szóba jött). Nem feltétlenül a fogyasztáscsökkenés miatt, hanem, mert jó üzemanyag. Míg más dízelautóknál, amikbe mindenféle pancsolt, teherautóból leszívott, de elég csak a normál dízeleket említenem, mindent beleöntenek, gyakori a porlasztó csere (ami a te 6 hengered esetében 400.000 HUF körül mozog), míg ezzel a prémium üzemanyaggal ez az időszak jelentősen kitolható. Szóval erősen ajánlott, de mint említettem ez nem saját tapasztalat, de azt gondolom, egy BMW szerelő szájából, aki érti is szakmát, el tudom hinni.
2014. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 530D m van. Nem fogyaszt lenyegesen kevesebbet a premiummal 1-2 deci csak. Annyi hogy csendesebb meg nem büdös a füstje. A V-powert probald ki es meglatod. Jah es adalekot ne hasznalj az tönkre teheti nekem attol romlott el. Az auchannal veletlen se tankolj azt meg apam bmw je bánta.
2014. ápr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!