Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik benzinkútná...

Szerintetek melyik benzinkútnál van a legjobb minőségű üzemanyag? Premium üzemanyag valóban jót tesz az autónak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
OMV, Shell
2014. ápr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Minden cég a MOL-finomítóból kapja a üzemanyagot,a prémium viszont nagyon jó mi is azzal megyünk és jobbnak érzem a autót.

2014. ápr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem minden cég a MOL-tól kapja, Nyugat-Magyarországon az OMW a sajátját használja. A prémium adalékok meg kutanként változnak, tehát egy Shell, OMW, MOL prémium közel sem ugyanaz (mondjuk mint egyszerű autózó sok különbséget nem fogsz köztük érezni).
2014. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Itt nálunk most volt egy olyan, hogy sima 95-ös áron adták a Shell V Power Nitro+ üzemanyagot. Hát én lófsz különbséget nem éreztem, meg kell, hogy mondjam. 2 ezres autó, 136 lóerővel, automata. Fogyasztása se volt kevesebb.
2014. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha véletlenül nagyon nyugat-magyarországon élsz akkor menj ki ausztirába vagy szlovéniába tankolni ott jobb az üzemanyag minősége, m.o-n meg az Agip, OMW és a Shell elég jó adalékokat használ
2014. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan szigorú előírásoknak kell már megfelelniük az üzemanyagoknak, hogy mindegyik benzinkútnál már nyugodtan tankolhatsz.


És MINDEN cég a MOL-tól kapja az üzemanyagot! - kivétel a prémium kategóriás termékek!

2014. ápr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az OMW MaxxMotion tényleg jó, de nekem a MOL EVO NEO benzinje is bejött.

De szerintem az egyetlen, ami miatt érdemes ilyet tankolni, az a magasabb oktánszám, már amelyik autó motorja ezt a kompresszióviszony miatt megköveteli.

Az, hogy "tisztítja a motort" meg egyéb szövegek, az hülyeség. A benzint a dugattyú összenyomja, elég. Az égés hatásfoka lehet jobb, mint az alacsonyabb oktánszámú vagy más adalékokkal előállított benzinnél, de hogy bármit is tisztítana, ez szerintem csak marketing duma.

2015. jún. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!