Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túl kicsi előgyújtás okozhat...

Túl kicsi előgyújtás okozhat füstölést gázadáskor/terheléskor? Régi megszakítós gyújtásos Tecumseh fűnyíró az alany. Gyújtás fix üzem közben. Adjak neki több előgyújtást? Karburátor jól beállított, így nem a nem megfelelő keverék okozza valószínűleg.

Figyelt kérdés
Gázadáskor és terheléskor (amikor a regulátor jól kinyitja a fojtószelepet) látható ez a kék füst. Alapjáraton és magasabb fordulatszámon terhelés nélkül nem tapasztalható füst.

2014. ápr. 27. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
nem fogy az olaj? nem kormos a gyertya? kék füst arra utal, hogy eszi az olajat a motor, gyújtáshoz nem sok köze van
2014. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy olyan tecumseh fűnyírom ami hasonlót produkál. Az elektromos gyuszis.

1 -2 óra fűnyírás után "leszippant" 1 dl olajat :D Minden fűnyírás után ajánlott kitakarítani a gyertyát :)


Viccet félre téve nézd meg hogy vastag fekete trutymó van e a gyertyán. Ha igen akkor oda van a hengered. Furni ezeket nem lehet mert nincs benne hüvely (mondjuk nem ismerem a tiedet), ezért csak gyűrűzni szokták. 2-3 ezer egy gyűrű szett kb hozzá.

De én is úgy voltam vele hogy nem éri megcsinálnom. Ezért kap csak fáradt olajat és megy ameddig megy....

2014. ápr. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nemrég szedtem szét a mi ilyen márkájú fűnyírónkat mert kínszenvedés volt vele minden fűnyírás. Szerette a benzint de az olajat még jobban, plusz még hótgyenge is volt... A hengerpalást (ahol a gyűrűk érintkeznek vele) tükrösre volt kopva, gyűrűhézag sem volt már a helyzet magaslatán... :D


Végülis vettünk egy újat, az a biztos.

2014. ápr. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy jól kiszolgált minket, 20 éve vettük körülbelül (ha jól csal az emlékezetem) egy helyi lomistól, tehát már akkor használtan. Tehát ha azt vesszük nem rossz :D
2014. ápr. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi mindenkinek a választ! Eszi ez az olajat persze, csak az volt furcsa, hogy csak gázadáskor füstöl látványosan, egyébként nem. Ebből gondoltam, hogy lehet valami karburátoros/gyújtásos dolog. Ma kipróbálom nagyobb előgyújtással aztán megírom hogy van-e változás. Gyűrűzve volt fúrva nem. 1968-as szerencsétlen, de megszerettem ezt a gépet. Amúgy hüvelyes. Húzza még... :)
2014. ápr. 28. 06:20
 6/6 anonim ***** válasza:
csak arra figyelj az előgyújtás növelésénél, hogy ne kopogjon a motor, mert elég hamar ki lehet dobni ha úgy használod
2014. ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!