Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a klímának ha...

Mi baja lehet a klímának ha csak langyos levegőt fúj be az autóba? seat leon 2004-es manual klímás

Figyelt kérdés
gáz van benne,fordulat megnövekszik indításakor,lámpák világítanak hogy működik csatlakozók jók
2014. ápr. 28. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
elég gáz van benne?
2014. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a gáz mennyiségét nem tudom a töltőcsapnál benyomva a golyót jön belőle.
2014. ápr. 28. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

hát az nem úgy van, hogy jön belőle...


az autónal nem tudom a pontos nyomásértéket, de vidd el autóklímáshoz, minden kiderül..lehet szűrő tömődés is, bár nem tudom mitől.


szóval..elment a gáz(nyomás), ilyenkor van ez a jelenség.

ha ügyes a szerelő kideríti hol szökhet a gáz..bár tíz év alatt akár egy kimutathatatlan szivárgás is lehet.

2014. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó is a klíma, akkor sem fog eleinte hideg levegőt fújni, mert az egész rendszernek működésbe kell jönnie. Ha a napon állt, akkor még a langyos levegőig is percek telhetnek el. A klíma teljesítménye attól is függ, hogy milyen fordulaton használjuk az autót, mivel a kompresszort a motor hajtja meg. Ha a dugóban araszolunk, a városban lámpától lámpáig csorgunk, akkor nem jön majd a sarki levegő, csak kellemes langyos-hűvös.

A jéghideget, amivel hirdetni szokták a klímás autókat általában kis túltöltéssel érik el. Ez nem tesz jót a klímának, csak az üzletnek. Ha minden rendben van és a gáz mennyisége is optimális, akkor nincs min aggódni. Ebben az időben becsapós lehet a befújt levegő hőmérséklete, mert eleve nincs nagyon meleg mostanában, ezért nem tűnik olyan hidegnek az, amit a klíma ilyenkor produkál.

2014. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!