Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TDCI motorok megbízhatók? (2....

TDCI motorok megbízhatók? (2. 0) A Di motorok tényleg jobbak mint a TDCI-k? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:

2.0 tdci az jó, azt ajánlom, az 1.8 tdcit nem:

"Az 1.8 TDCi-motorokkal vigyázni kell, mert sokkal inkább megterhelik a kettőstömegű lendkereket, mint a nagyobbak. Ezt gurunk azzal magyarázza, hogy járásuk kevésbé harmonikus, mint a 2.0-2.2-eseké, a töltőnyomás hirtelen épül fel, váltani is többet kell így aránytalanul sokszor kap nagy terhelést a szerkezet. A rugók kinyúlnak, a csillapítóanyag kikopik közülük és mindez hajlamos tönkrevágni az indítómotort is. A kuplungszerkezet-lendkerék cseréje újabb 3-400 ezer forint, az indítómotor 60-70, de féláron már felújítják, ha lehet. 200 ezer kilométer felett már minden újabb méter ajándék." (totalcar)

2014. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 viktorvarga ***** válasza:

nekem 1.4 tdci van,300 e nél kel most egy 3 kilot rákölteni.

de szerintem az én hibámból.a 2.0 tdci ket dicsérik.az a Di nemtudom milyen.

2014. ápr. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Simán vannak olyan megbízhatóak, mint pl a kortárs konkurencia Pumpe-Düse TDI-k. Pedig az kevésbé "bonyolult". Mégis, a gyakorlat az, hogy nagyjából ugyanannyi km.-enként kell bennük cserélni főalkatrészt, PDTDI-nél PD-elemet, TDci-nél a teljes befecskendező. Kettőstömegű lendkerék a kuplungban majdnem minden újabb dízelnél megtalálható, de az típusfüggetlen, azt is csak azért hozom ide, mert az szokott még gyakran meghibásodni.


A 2.0 valóban jobbra sikeredett, mint az 1.8.

Jók még a régi 1.6-os, egy az egyben PSA által tervezett blokkok, de azok már elég idős gépjárművekben találhatóak csak meg.

2014. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 VarMa ***** válasza:

a TDDi-k igenytelenebbek, mert meg adagolos uzemanyag rendszere van es nem a nagynyomasu kozvetlen befecskendezos...

A csaladban van egy es rosszat nem tudok rola mondani.

116le 5-os kezi valto, lehet valamennyivel tobbet eszik mint egy TDCi de joval megbizhatobb...


Egyirant pedig szerintem nincs baj az ujabb dizelekkel sem csak a szerviz intervallumokat kell minimum felezni es akkor nem lesz gond. Illetve a a gazolaj minosege is problema de arrol nem tehetnek az emberek.

Vannak ezeknel a nagynyomasu dizeleknel trukkok amiket betarva lenyegesen ki lehet tolni az elettartamot de ezeket kevesen ismerik es nem foglalkoznak vele....

2014. ápr. 30. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké köszönöm
2014. ápr. 30. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!