Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 323f 1.5 benzin (a...

Mazda 323f 1.5 benzin (a keret nélküli ajtós) vagy Opel Vectra 1.7td isuzu motorral?

Figyelt kérdés
Első autó lenne, es varom a tapasztalatokat az autókról. Valamint a fogyasztásuk is erdekelne. Leginkabb városban hasznalnam, de azert egyik városból a másikba is ezzel mennek

2014. ápr. 30. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
tudok egy nagyon jó állapotú isuzu motoros vectrát.
2014. ápr. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már több mint egy éve egy 1.5 BA-t hajtok,így csak ehhez szólnék hozzá:ez németországi autó volt,a kötelező szervizelésen kívül még nem költöttem rá.

Legnagyobb ellenségük a rozsda:ajtók alja,hátsó sárvédőív,és az alváz,ahol ez jó eséllyel már jelen van.

A mély üléshelyzet miatt a kiszállás-beszállás kicsit körülményes lehet,de mindezért kárpótol a még mai szemmel is vállalható forma.Elektromos hibák nem jellemzik a típust,igazából motorikusak sem,kivéve a szelepszárszimmeringek elöregedését,ez a hidegindításkori erős füstölésről ismerhető fel.

Ez az 1.5-ös motor nem egy erőgép, igazából alul semmilyen, 3000 rpm felett jön meg az erő,és simán 5000 fölé forgatható.Így már dinamikus autózásra fogható,de a váltó jó barátod lesz, ami megdöbbentően pontos,és rövid utakon jár,élmény a használata.

Átlagfogyasztásra 7,7-et ad meg a gyártó,ami simán lehet 7 liter is a tapasztalatom szerint,a téli rövid távok is maradtak 9 liter alatt.

Igazából nem bántam meg,hogy ezt az autót választottam,bár kétségtelen egy 1.8-as,netán 2.0 V6-os motorral jobban hozná azt a vezetési élményt,amit a formája sejtet.

Még annyit,hogy az alkatrészellátottsága jónak mondható,szinte minden kopó alkatrész kapható hozzá,minőségi utángyártottak,megfizethető áron.

2014. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, h a sajat tapasztalatod szerint mennyi a fogyasztása városban? Valamint neked megért e az arat?
2014. ápr. 30. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:

cca 8 liter,bár ez lábfüggő,lehet,akár 10 is.

A másik az,hogy nincs olyan,hogy tuti vétel:csak az ilyenkor elkerülhetetlen kötelező szerviz(szíjak,olajak,vezérlés vízpumpával,szűrők)százezres nagyságrend,+ami még menet közben kiderül,szóval legyen bármennyi a vételár,500k alatt nem igen áll meg.De aztán jöhet a gondtalan autózás.

A Mazdát magát nem bántam meg,értelemszerűen az állapot volt az elsődleges szempont,bár kis türelemmel kifoghattam volna egy jobban felszerelt példányt is.

A helyedben,ha ehhez a típushoz ragaszkodnék,nem adnám alább a Safety AC szintnél.

2014. ápr. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mint neked a cca meg a Safety AC, ezek felszereltsegileg különböznek es kapjak azert a nevüket?
2014. máj. 1. 00:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget mondok, és tényleg egy modell, de a "cca" azt jelenti - circa, azaz körülbelül. És egy adat előtt használta, tehát az adat amit írt, az körülbelüli érték.
2020. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!