Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzint tankoltam dízel...

Benzint tankoltam dízel helyett, mi legyen?

Figyelt kérdés

Üdv!

kb 4-5 liter gázolaj lehetett a kocsiba, és rátoltam véletlen 7,5 liter benzint... nem lehetett leszivatni csővel ezért rátankoltam 40 liter gázolajat mert sietnem kellett. Elvigyem szervízbe mindenképp vagy ,meg lehet úszni? 2007es HDI motorról van szó.. köszönöm!



2014. ápr. 30. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd el szervizbe mindenképp. Az a biztos.
2014. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így talán még kibírja, de nem biztos. Ha elviszed szervizbe a szerviz lesz olyan kedves, ha már ott vagy összehozzon egy 100 ezres számlát. Vagy ha még eddig nincs baja, valahogy le kell cserélni az üzemanyagot, nem olcsó egy tank gázolaj, de olcsóbb mint egy komolyabb kár. A régi dieselek ezt simán elviselték volna, ezekben már a nagy nyomású alkatrészek nem bírják az "idegen" anyagot.
2014. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress rá nincs e valami hígítási arány a gépkönyvében vagy a javítási kézikönyvében. A régebbi típusú autóknál megadták hogy télen mennyivel benzinnel lehet (kell) keverni a gázolajat hogy ne legyen gond a hideg. Kb. olyan 10 % körül volt. Gyanítom hogy a modern dízeleknél nincs ilyen de hátha.
2014. ápr. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát csak elviszem akkor ... köszi a válaszokat.. Jo nagy szopacs :(
2014. ápr. 30. 00:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Superb PDTDI motorba, télen tudatosan tankoltam kb.10-15 % benzint a tankba. Semmi baja az autómnak. Te egy kicsivel többet tankoltál 10 - 15 % nál ha jól számolok, de szerintem nem katasztrofális a helyzet.

De biztos ami biztos alapon, én vagy még rátöltenék a Gázolajból vagy le engedném a tankban lévő üzemanyagot és feltölteném tiszta gázolajjal. Nem kell ehhez szerviz, te saját magad is meg tudod csinálni. Én a le engedett gázolajat nem dobnám el. Minden tankolásnál, mondjuk 25-30 liter kúton tankolás után, bele töltenék 5-6 litert a korábban le engedett gázolajból.

Én ezt tenném, amint írtam.

Hidd el ,hogy sokszor a kúton tankoláskor (magyarországon) nem biztos,hogy azt tankolsz amit gondolsz, vagy másképpen fogalmazva, nem azt kapod amit hiszel. Gázolajat tankolsz, aztán ki tudja milyen az a gázolaj,honnan való,stb. Most a napokban olvastam a neten,hogy lebukott egy Debreceni "központu" gázolaj hamisító banda, 8 vagy 9 milliárd ft. értékü gázolaj csalás miatt. Ezt a cikket direkt a te megnyugtatásod miatt kerestem ki. : [link]

Magyarul,ki tudja hányszor és mit tankoltál az autódba amikor abban a hitben voltál,hogy gázolajat tankolsz,velem együtt és még sok sok autós társunkkal együttvéve. Sokszor sokkal de sokkal rosszabb anyag van az emberek autóinak tankjában mint amit te véletlenül csináltál, azaz gázolaj helyett 7,5 liter benzint tankoltál.......

Jó éjt.

2014. ápr. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem katasztrófa a helyzet, ha 45 liter gázolajhoz 7,5 liter benzin hozzáment. Az 16%.


Ahogy mész folyamatosan tankolj majd rá gázolajat.

2014. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm de leengedem inkább... Nem akarok meglepiket...
2014. ápr. 30. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Égvilágon semmi baja nem lesz neki, ennyitől főleg nem...
2014. máj. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!