Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Bora vélemények?

Volkswagen Bora vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy 1.6-os Borát. 2000-2002 közötti modelleket nézegettem. Szerintetek milyen autó ? 12-14 évesen milyenek? Alkatrész árak? Szerviz igény? Fogyasztás? Vagy bármi ami segítene a döntésben ?
2014. máj. 2. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Pont most tettem fel én is egy hasonló kérdést :)

Annyit tudok mondjuk, hogy alkatrészek nem olyan vészesek, ha volt már VW-d ahhoz képest persze, de Suzukihoz képest drágább jóval,persze ez attól is függ, hogy tudsz-e olcsóbban szerezni alkatrészt van-e nagyobb kedvezményed valahol!

Fogyasztás az lábfüggő, de olyan 8L körüli átlagból kijön, ha sokat jársz inkább a dízelt javaslom, de nálam pl nem játszik.

Szerviz igényt nem tudom, erre én is kíváncsian várom a választ.

2014. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Városban 8 liter ? Meg én olyat olvastam hogy a váltó típushibás valami szegecs nincs jól megcsinálva a váltóban ?
2014. máj. 2. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire nehéz a lábad és 16V vagy 8V motor(SR)

A 8 szelepest azt hiszem 2000-ig gyártották(amibe tuti rossz volt a váltó), de azoknál már cserés lehet a váltó, mivel 100.000 körül kijött a betegsége, ezekben meg alsó hangon is 200.000km van, vagy inkább több, így cserélték már mindbe, nagy valószínűséggel!

2014. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"de Suzukihoz képest drágább jóval,"

Egy Grand Vitarához képest is? Esetleg egy Kizashihoz képest? :D

Nyilván egy 1300 kilós autóhoz nagyobb féktárcsa szükséges, mint egy 840 kilós Swifthez és mivel nagyobb drágább is lesz.. Ha összehasonlítjuk a kategóriájában lévő autók alkatrészáraival, akkor nem lesz lényeges eltérés.

2014. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nos igen, Swiftre gondoltam, de szerintem értette a lényeget a kérdező is.
2014. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
16v és 8v melyik mennyit fogyaszt ? A 16 szelepes gondolom többet. De 8-9 nél az se többet ?
2014. máj. 3. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:

EZ nagyon sok mindentől függ! Onnantól elkezdve, hogy mennyire nyomod neki, milyen gumi/felni van alatta, egészen a külső hőmérsékletig(ugye télen nehezebben melegszik fel)

A VAG benzinesek köztudottan fogyasztanak, de konkrétan ezek nagy általánosságban a 16V 8-8,5 a 8V 7,5-8L!

Ha kicsit is számít a fogyasztás vagy sokat mennél vele(kb. évi 15.000-től felfele már talán én is bevállalnám), akkor Dízel, abból is az alap 90Le 1.9 TDI, jól átnézetve!

2014. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó nekem a max. 9 liter, mert a benzines többet bír a dízelnek meg drágább a szervize, turbó stb. ÉS nyilván nem gyorsulni kell a 105 LE :) Város meg néha vidék ennyi.
2014. máj. 4. 11:07
 9/10 A kérdező kommentje:
Másik kérdés, hogy egy 1999-es szervizkönyves karbantartott Borát érdemes megvenni valós 190.000 km-el? Ennyi idősen szokott bajuk lenni? Hengerfej vagy gyűrű vagy valami drágán orvosolható ?
2014. máj. 4. 20:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Hengerfejes bármikor lehet, ha nem megfelelően hajtották(hidegen, magas fordulatszámon üzemeltették), egy 1999-es Bora szerintem lehet jó, igazából nem évjárattól, km állástól függ, hanem hogy megkapott-e mindent!

Vételkor alaposan illik átnézni, látszik egyből hogy karban volt-e tartva, apróbb hibái lehetnek, esetleg kicsit nagyobbak is(ez jó alkualap lehet), ilyen pl. az elhasználódott Fékek("vállas féktárcsa", kopott fékbetét) vagy csere érett lengéscsillapítók stb...

A Borát én azért nem venném, mert nehezebb kicsivel mint a Golf, nehezebben mozgatja az 1.6-os moci,persze ha a helykínálat a cél akkor Bora!

2014. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!