Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túlöntötték az olajat a...

Túlöntötték az olajat a szervizben az 1.6os borámban. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Az olajcsere alkalmával egy kisebb szervizben az előírt 3.2l helyett gondolkodás nélkül 4l-t töltöttek bele. A nívópálcán a max jelzésnél jóval magasabban van az olajszint. Okozhat ez bármilyen gondot, vagy fölöslegesen aggódok? Köszönök minden értelmes, hasznos hozzászólást!

2014. márc. 27. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Okozhat bizony. Ha max értéknél 1-2mm-el mutat többet, az még nem gond, de ahogy elnézem annál jóval több van benne az írásod alapján szóval le kell engedni belőle egy keveset.
2014. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen okoz

vidd vissza biztos hogy orvosolják,véletlen lehetett

2014. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz srácok, intézkedem
2014. márc. 27. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem az 1.6 bora simán benyelte a 4 litert. biztos jól mérted? ha mégis sok, orvosolni nem nehéz. leeresztőt megnyitod, tiszta tálba kiengedsz amennyit kell és elteszed későbbre :)
2014. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Üdv stormlady! A szervizkönyv alapján az 1.6os 8 szelepes motorba 4 egész vmennyi l kell, míg a 16 szelepes verzióba csak 3.2l. Elég nehezen értelmezhető, de ez áll benne. Többször is megnéztem, kb. 1cm-el a max szint felett van. Neked is 16 szelep dolgozik a gépben ? :) Egyébként egyelőre nem tudok vele mit kezdeni, a szóban forgó szerviztől messze vagyok, a legkisebb gumicső se fért le sehol, a leeresztőcsvarhoz pedig vmi specko kulcs kell. :)
2014. ápr. 2. 23:10
 6/7 anonim válasza:
36%
azonnal vissza a szervizbe, mert nagyon sokba kerulhet a tultoltes..
2014. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na végre eljutottam a szervizbe. elismerték,h túlöntötték és lekaptak belőle fél litert, így most pont a max jelzés körül van. remélem a futott 1000 km nem ártott semminek :)
2014. ápr. 4. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!