Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kresz tanfolyamot mikor lehet...

Kresz tanfolyamot mikor lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és azt tudom hogy jogosítványhoz 16,5 évesnek kell lenni, de a tanfolyamot attól még el lehet kezdeni előbb?Ahogy vége lenne a tanfolyamnak és vizsgázni tudnék addigra már betölteném a 16,5-et

2014. máj. 2. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem 16.5 évesen kezdheted csak el a kreszt, vezetni akkor sem vezethetsz még majd csak ha 17 leszel ha minden igaz
2014. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vizéli László ***** válasza:

Tanfolyamra való felvétel feltételei:


* Előírt életkor betöltése: minmum 16.5 életév

* Jelentkezési lap közbiztonsági kérdéseinek való megfelelés

* 8 általános iskolai végzettség ( igazolása a Tanuló feladata a Hatóságnál a Vizsgaigazolás átvételekor. Amennyiben ezt nem tudja igazolni Vizsgaigazolást nem kap. Ez esetben az Iskola felé semmiféle reklamációnak helye nincs ! )

* Előírt orvosi alkalmassági vélemény ( házorvostól, igény szerint az iskola orvosától )


Vizsgára bocsátás feltételei:


* A tanfolyamra való felvétel teljesítése

* Az elméleti, majd a gyakorlati oktatás kötelező óraszámait, előírt menettávolságot teljesítette ( 580 km )

* Az elméleti vizsgára bocsátás feltétele, hogy a 17 életévénél legfeljebb 3 hónappal fiatalabb

* A gyakorlati vizsgára bocsátás feltétele a betöltött 17. életév

* A szolgáltatás ellenértékeként befizetett tandíjrészlet



Ezt egy korábbi ilyen kérdésből emeltem ki.

2014. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod: B kategóriás jogosítványod csak 17 évesen lehet (gondolom, erre vonatkozott a kérdés, bár nem írtad). A tanfolyamra 16 és fél évesen iratkozhatsz be, ez után ülheted végig az elméleti órákat, de tök felesleges ilyen hamar belevágni. Már csak azért is, mert vizsgát csak 16 év 9 hónap után tehetsz belőle, a tanfolyam meg nem tart három hónapig. Utána a vezetéssel is ez a helyzet: aligha tart három hónapig, mire lezvarod az órákat, de csak 17 évesen vizsgázhatsz belőle. Bőven elég, ha 1-2 hónappal a 17. születésnapod előtt vágsz bele, akkor nem kell heteket, hónapokat várnod semmire.
2014. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ezek szerint rosszul tudtam :
2014. máj. 2. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!