Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsinak milyet vegyek?

Első kocsinak milyet vegyek?

Figyelt kérdés

500 000Ft-om lenne rá én ezeket nézegettem :

ALFA ROMEO 147 vagy 156

Audi A4 dízelbe

Volvo V40 1.4 vagy 1.6

SAAB 9-3 1.9 TiD Linear

Ezek amik tetszenek, véleményeket várok hogy megéri-e vagy sem


2014. máj. 3. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
A SAAB eléggé drága kocsi, 500 ezer alatt szerintem csak egy teljesen lestrapált példányt találnál. Az Alfa Romeo közel sem a megbízhatóságáról híres (kivéve 166 V6), egy normálisabb állapotú Volvo már jó, de azért mégis csak egy szintén jó Audi lenne a nyerő! A német kocsik ráadásul nagyon megbízhatóak, nem hiszem, hogy gyakran lerobbanna!
2014. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Alfa: megbízhatatlan.

Saab: ennyiért csak elhanyagolt van.

Audi: ennyiért csak elhanyagolt van.

Volvo: nem a legjobban sikerült széria.

Ennyiért Swiftet vennék.

2014. máj. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem érdemes ilyen autókat venni, egyszerűen sok velük a baj és drága az alkatrész, inkább vegyél valami egyszerűbbet. Én régi japán vennék (Honda, Mazda, Nissan)
2014. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Toyota Carina kell neked.
2014. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Alfa Romeok nem rossz kocsik.Ennyiért már elég normálisat is találni.De!!Ezeket nem lehet föntartani aprópénzből.Első szervizekre simán számolj 200-300 ezer forintal hogy normál állapotba hozd őket.Amugy nagyon szerethető kocsik.

Audi a4:1,9 tdi nagyon bevált motor.Nagyon nehéz normál állapotút találni belőle.Ha meg tényleg szép és jó akkor az általába drága is.Ennél az autónál az első futómű ami problémás.Több lengőkaros és drága az alkatrészei.

Volvo S40-V40:Ez a volvo a Mitsubishi Carismával közös platform alapján készült.Több motorjuk is passzol de a volvót jóval többfajta motorral gyártották.Szerintem ez lehetne neked a befutó.A többivel ellentétbe egyszerűbb konstrukció.

Saab 9-3:Ennyi pénzért majdnem lehetetlen ilyen kocsit venni.Ha mégyis akkor vagy nagyon kifogtad vagy egy rakár sz.art veszel.Fentartása a legmagasabb a kiszemeltek közül.Nagyon ritka kocsi.

Ennyi pénzért ilyen komolyabb kocsit akarsz venni mindenképpen számolni kell a magasabb szervizkölcségekkel.Ezért olcsók a régi luxuskocsik mert néha az áruk kevesebb mint amit az első félévbe rájuk kell költeni.

2014. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Más típus nem jöhet szóba?
2014. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 VarMa ***** válasza:

csak nehany gondolatot irok azokhoz amit kineztel aztan ugy is te dontesz...


- Alfa: nagyon tetszetos autok, elegsok elektromos hisztivel (otthagyni emiatt nem fog), de szetszedi az idegrendszered... A koltsegek teren pedig ne tobbet csak nez utan a ezeknek a twin spark motorjainak egy gyujtogyertya szetjenek (azaz 8db gyertya) arara, es ha van meg egy kis idod egy kuplung szettet is nezz meg...

Az egyeb szukseges alkatreszekrol nem is beszelek. Elofordulhat hogy megfogsz lepodni...


-Audi: Nagyon jo auto es megbizhato is a jo oreg adagolos dizel motorral, egeszen addig amig az elozo tulajok foglalkoztak vele...

A baj itt a futomuvel lehet elsodleges mert ez mar a tobb csatoltlengokaros alumium cucc ami meg utangyartottban is alsohangon 70-80e ft+ a szereles...


-Volvo: nem tudtam hogy van belole 1.4, szerintem ha tenyleg van elkepesztoen gyenge lehet ahhoz a sulyhoz amit vinnie kell. Az 1.6 mar jobban hangzik, sok tapasztalatom nincs. Szerintem ennyi penzert kilehet fogni kozepes allapotut amire siman raszalad 1-200e ft...


-SAAB: valami miatt zsigerbol elutasitom ezt az autot, pedig volt nalam egy parnapig egy turbo benzines,de a szervizkoltsege, az alkatresz beszerzes maceras es draga.


ha a 4-bol kellene valasztanom akkor az Audi mert van belole bontott boven az egyeb fogyo-kopo alkatreszek nem tul dragak (kiveve az elso futomuvet) es az adaglos motr ha picit odafigyelnek ra kimegy a vilagbol...

2014. máj. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

500 ezerből egyiket sem. De az A4-es helyett esetleg nézd meg a 80-as Audikat, abból ki lehet fogni jót ennyiért, és az is jó kocsi, csak egy generációval előbbi.

Amúgy jól írták, esetleg a Toyota Carina-t nézd meg, vagy az A Vectra-kat, ha már tágas kocsi kell.

2014. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!