Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 50ccm-es gyorsasági...

Milyen 50ccm-es gyorsasági motort vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Nemsokára meglesz a jogsim és engem csakis a gyorsasági motorok érdekelnek tehát robogó simson egyáltalán nem!

Szeretném megkérdezni h véleményetek szerint melyik így ebben a kategóriában a legmegbízhatóbb:

Leggyorsabb:-ez mondjuk nem olyan fontos-

Melyik a Legajánlottabb

Tehát mondjatok egy motort és pontozzátok pls

Teljesítmény:

Külső:

Ár/érték:

Megbízhatóság:

Ezeket..:D

Egész kiskoromban erre gyüjtöttem semmi másra igazából nemis költöttem szvl van rá egy millióm kb :újat szeretnék

Gondolkoztam aprillán derbin yamahan ....stb

mindegyik szép így kívülről de gondoltam nem csak külső alapján szeretnék dönteni a véleményetek nagyon fontos lenne.

Értelmes válaszokat pls



#kutya #kismotor #50ccmes motor #50-es gyorsasági motor vásárlás
2014. máj. 4. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nos,az a helyzet,hogy újonta 50-es motort nem éri meg venni,főleg nem ennyiért,mert, hama kinövöd az erejét, és majd nagyobbat akarsz,tegyük fel megveszed 1 millióért,és még a fele árát se fogod megkapni amikor eladod,a kis köbcenti végett,mert sokan nem költenek ennyi pénzt egy 50-es motorra szerintem tanuló motornak jó. Szóval használtan ajánlom ezeket, Yamaha DT 50 (mondjuk ez enduró),Aprilia MX 50 azt hiszem Supermoto (nem gyorsasági),Derbi Senda esetleg,ez is enduró,így 50-es gyorsasági hirtelen nem jut eszembe,de ezek elég jók.
2014. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia :)

Most csinálom a jogsit kocsiból, és az autóm mellé most akarok venni én is egy gyorsulásit 50-esbe :)

Nagyon ajánlott motor az Aprilia RS 50, és a TZR 50.

Alkatrészellátásból mindkettő jó, árérték arányban inkább Aprilia, megbízhatóság mindkettőnél 10/10.

Ezeket olvastam róluk.

Ennyiért hülyeség 50-eset venni, ezek 150-max 200.000 forint, a többit tedd el, vagy vegyél mindkettőből :D

2014. máj. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ahamm köszönöm..

Csak az a helyzet h megfelelő állapotú motort nehéz találni 50ccmes be főleg gyorsaságiba mert annyira túlhuzatták őket h az ilyenekből nekem több lenne a hibám mint a hasznom...jártam már ilyennel...;( nem motort vettem de hasonló eset lenne...

2014. máj. 18. 07:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem gyorsulási, hanem gyorsasági... És a TZR tényleg jó, na meg az RS is, de hiába néznek ki szuperül, gyorsan ki fogod nöni (2 hónap max, és kevés lesz). A hangjuk nekem tetszik, sokaknak viszont nem jön be a pattogós 2T hang. Megbízhatóságról annyit, hogy azért egy Transalpot nem fog felülmúlni egyik sem, de nem is olyan nagyon igényesek. Fogyasztás 3-4 liter között + a drága olaj, de türhetö. A váz azzal a kemény 90-es végsebességgel feleslegesen sok, az üléspozíció is feleslegesen túl kényelmetlen. A motorerö, amint már említettem, kevés. 40-50-ig elfogadható a gyorsulás. Az ár... Nagyon túl vannak árazva az 50-es váltós motorok. Csak hogy legyen viszonyítási alapod, mennyire: Nekem a 2004-es CBF 600-as rengeteg extrával picivel egymillió alatti pénzbe került. Ehhez képest egy 50-es motornakaz értéke 0, mégis 1000 000ft-ba kerül. Nem éri meg újat venni egyáltalán, max 3-400 000-ért egy használtat. A próbaúton kell figyelni, és ügyelj, hogy a tulaj ne melegítse be elöre. Igaz, hogy hidegen ezek a Minarelli motorok használhatatlanok, nem járnak egyenletesen, füstölnek, nem húznak stb, de be kell indulnia könnyen hidegen is. Persze próbaút elött melegítsétek be. Ha minden jónak tünik azon a pár kilométeren, akkor valószínüleg jó is, ez nem ürtechnika. Ha valami bajos, nagyon nehezen indul, stb, tovább lehet állni. Ha újat veszel, meglesz rólad a véleményem, viszont abban az esetben sem szólnék semmit, mert kellenek emberek, akik megveszik a méregdrága új jármüveket, hogy aztán a türelmesek az értékvesztés után jó áron megkapják ;)
2014. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

50ccm gyorsasági? Megbízhatóság? :) Ez vicces :)

Nos jó megbízható gépet akarsz venni akkor újat vegyél,mert mindegyiket széthúzatták már meg tunningolgatják amitől nem lesz megbízhatóbb.Szóval ha be is szerzel egy jó állapotú gépet akkor is vigyázni kell rá hogy ne legyen vele sok bajod.Ha megtudod csinálni a jogsit nagyobbra akkor érdemesebb,azok már picit jobban bírják.

Én amúgy max YAMAHA TZR 50

DERBI GPR 50

GILERA DNA 50

2014. jún. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A DNA nem robogó, nem motor. Mindenképpújat? Egy új 1000 000. Egy használt 300 000. Ha a használton totálisan besül a motor, ami nem valószinű, 100 000-ért veszel vadiúj motrot. Lehet, hogy sokat mondtam. Szóval még így is csak 500 000-be jön a motor, ami jó az 1000 000-hoz képest. Nem értem, miértvagytok ennyire bizalmatlanok a használt dolgokkal kapcsolatban? De amint mondtam, nyugodtan vegyél újat, az a biztos -_-
2014. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*A DNA robogó, nem motor!
2014. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

# 6/7 Egyszerű a képlet,mivel 50ccm-ről beszélgetünk így azokból nehéz olyat mutatni ami megy és megbízható is.Hogy miért is a bizalmatlanság? Hát ezeket sokan nyelezik,olyanok akik nem tudják mi az hogy bejáratás majd havonta vihetik fúrásra :)

De most komolyan,mondj egy olyan mocit ami megy is és megbízhatóbb az átlagnál?

Az aprilia rs az egy fos,lehet hogy jól néz ki meg törpe "sportmotor" de elég nagy hulladék és jó állapotút is nehéz találni amit nem kéne széthúzni csapágycserére mert jobban csörög mint egy simson :)

A többi sem jobb,árérték arányban jobban megérné nagyobb kategóriát venni ami még nem a legjobb mert a 125ccm kategória is olyan hogy váltó kategória és sok széthajtott gépet be lehet találni de ezek még mindig jobbak mint az 50ccm.

2014. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A 125-ösökböl csak a kétütemüek széthajtottak. Ha a négyütemüek ramaty állapotban vannak, akkor az nem a motor miatt, hanem mondjuk egy csavarodott váz, ami azért észrevehetö. Igen, a legtöbb 50-est kezdök veszik, akik általában tapasztalatlanok, de vásárláskor szólnaak nekik, hogy az elsö 500km-t finoman, nem pörgetni a csillagos égig! Szóval havalaki komolyan veszi az eladó utasításait, és megbecsüli motorját, akkor nincsenek kinyírva. Akad ilyen is. Èn nem közéjük tartozom, hajtottam max fordulatig bejáratás/bemelegítések nélkül újon vásárolt, váltós 50-esemet, és bár nem sült be, de nagyon betegesen ment 8000km után. Egy majdnem teljes motorcserére volt szükség, ami rohadt drága volt, viszont már komolyan vettem a bejáratás dolgot, és innentöl kezdve prímán müködött, problémák nélkül. Érezhetöen formában volt az a motor. Ha az óriási szervizköltségekkel együtt veszem, akkor kb 450-500 000 ft veszteségem volt rajta eladásnál. Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg újat venni. Az ipse, aki megvette, meg hozzájutott 300 000-ért egy jó, 3000 km-s bejáratott, egészséges motorhoz! Ezek az 50-esek két állapotban találhatók meg: igazán jó (mikor valaki kinyírta, aztán felújította/felújíttatta, majd kinötte és eladja, vagy csak simán vigyázott rá és eladja, ami ritkább), a másik állapot, mikor az utolsókat köhögik (megvették, hozzáértés nélkül hajtották, kinyírták, majd megpróbálták továbbpasszolni). De ezek az állapotú gépek könnyen kiszürhetök.
2014. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Újat csak akkor éri meg venni ha hosszútávon gondolkozol,de ezt szerintem mindenki tudja.

Egy új 50-es árából már megveszel egy rendes nagymocit meg a hozzá tartozó jogsit is és ha ügyes vagy kintről sokkal olcsóbban tudsz behozni egész jó állapotú gépeket,csak ehhez már azért érteni is kell.

Szerintem ha a kérdezőnek sportmoci az álma,akkor inkább tegyen még hozzá és tegye le a jogsit,azzal járna szerintem a legjobban.

2014. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!