Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik smkp. motornak van a...

Melyik smkp. motornak van a legnagyobb végsebessége gyári állapotban?

Figyelt kérdés

Üdv. Azt az smkp.-t keresem amelynek a legnagyobb a végsebessége. Nem számít sem a fogyasztás, sem az ár, sem a kivitel, lehetőleg azért időálló legyen. Terepen abszolút nem használnám, csak közlekedési eszközként szolgálna. Ezeket néztem eddig:

Yamaha Aerox 50/100, Yamaha DT 50/80, Honda MTX 80, Aprillia RX 50, Derbi Senda 50, Yamaha TZR 50. Lehetőleg ezek közül kéne a legnagyobb végsebességű, de ha tudtok olyat ami ezeket übereli, az is jó. Lehetőleg évjárat és végsebesség megjelöléssel (pl. a DT-nek eléggé nagy intervalluma van). Minden értelmes, hasznos válaszolónak zöld pacsi jár! :)


2014. máj. 4. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

nyilván a gyári 80-as meg a 100-as jobban megy mint a gyári 50-es, de ez miért nem logikus neked? csak azokkal az a gond, hogy nem smkp, legfeljebb hamis papíron...

az rx/senda/tzr vázakba egységesen mineralli AM6 blokkot dobálnak, így azok teljesen ugyanúgy mennek...


egyébként ha végsebességgel akarsz közlekedni, a gyári sem lesz hosszú életű...

2014. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert Yamaha Aerox 100-ról hallottam, hogy 90-et megy, Aprillia RX 50-ről meg, hogy 110-et. Yamaha TZR 50-ről hallottam 80-at és 120-at is. Valamint tegyük fel, hogy egy Yamaha DT 50 6 sebességes váltója nagyobb sebességre van tervezve, mint egy Aprillia RX 50 váltója (ez csak egy feltételezett példa). Valamint hallottam, hogy a 3 sebességes Simson ugyanannyival megy, mint a 4 sebességes, tehát a logika itt is fabatkát sem ér. Logikám van, de tapasztalatom ezekről a motorokról nincs, ha az eladótól kérdezem, azt mond amit én hallani akarok és nem azt ami igaz.
2014. máj. 4. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

az 50-es vízhűtéses robogók meg az endurok nagyjából 8 lóerősek, és 70-80 között mennek, ez függ a motor állapotától, az áttételektől, és a segged tömegétől


az 50-es gyorsasági felépítésűek a kicsit hosszabb áttételezés és az áramvonalasabb felépítés miatt kb 5-el többet, 75-85 körül

a 80-asok viszont kb 12 lóerősek, így azok megfelelő áttételezéssel 90-100 körül tudnak teljesíteni, ahogy egy 125-ös MZ

a 100-asok sem tudnak lényegesen többet, mivel minél gyorsabban mész, annál nagyobb erő kell a légellenállás leküzdésére, ami 100-110 fölött már elég jelentős

2014. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát 50-esből Yamaha TZR, attól nagyobból mondjuk 80-as DT vagy 100-as Aerox. A 125-ös már túl nagy egy B kategóriás jogosítványhoz, a 80-asokat (és 100-as Aeroxot) még le lehet papírozni 50-esre.
2014. máj. 4. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!