Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Furcsa hangot ad ki a robogóm,...

Furcsa hangot ad ki a robogóm, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Most volt a mocim nagy generálon, uj hengerszettet, szimeringet kapott szt, bejáratós a motor még. Betartottam minden előírást, nem pörgetem, 35-max 40 es tempót mentem vele sík úton, emelkedőn sem húztam utána gázt hogy tartsa a tempót, hagytam akár visszalassulni is a különolajzás mellett teli tankba tettem plusz 1 kupaknyi olajat is. Ma beindítottam a motrot és ilyen furcsa ütemesen sercegő, reszelő hang jön a blokk felől (vicc, de mint egy vízalatti csörgőkígyó olyan a hangja), kb a henger vagy a főtengely felől hallom. Viszont nem olyan gyors ütemben ahogy a henger jár, teljesen független a fordulattól. A hang üteme kb: 1mp folyamatos hang, fél mp csend. Ez az ütem ugyanolyan alapjáraton és fordulaton is, és szerencsére nem erősödik a hangereje (menet közben nem is hallom). Eléggé bosszantó, főleg h 42 ezret otthagytam a szerelőnél és előtte nem volt ilyen hangja. Nem szívesen vinném hozzá vissza a motrot ha vmi egyszerű gond okozhatja, mivel erre a 3 órás munkára 1 hónapig ott volt nála a gép.

2014. máj. 5. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
4 ütemű vagy 2? Egyébként fene se tudja ezt így, leírás alapján, de a lelked megnyugtatása miatt visszavihetnéd a szerelőnek hogy fülelje meg a jelenséget és mondjon rá valamit. Ha meg esetleg baja van, akkor szíveskedjen garanciában megcsinálni. Minél előbb viszed vissza annál jobb.
2014. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja bocs, olajat öntöttél bele, akkor 2 ütemű.
2014. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, bocsánat azt kihagytam, 2 ütemű :)
2014. máj. 5. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!