Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Schwalbe betolt levegő...

Reaper021 kérdése:

Simson Schwalbe betolt levegő csavarral miért nem áll le?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

A karburátor most lett felujitva, gyujtás beállitva, megszakitó is, szimeringek cserélve,és egyszerűen amikor elzárom a levegőcsavart teljesen nem áll le a motor.Valahol falsot kap, de nem tudom hol.1977-es Kr51/1-es (star blokkos) Simson Schwalbe.Ekezdtem "tapogatni" hogy hol szivhat de semmi eredmény.Lehet a karbival lehet valami ? Egyedül a levegőcsavart nem cseréltem még ki.



2014. máj. 5. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi a fenének kellett tönkre tenni a jó karbit? Tegyél vissza minden eredeti alkatrészt a karbiba. Amíg eredeti az alkatrész, addig használjuk, amíg csak szusszal bírja, mert az utángyártott cuccok eszméletlen rossz minőségűek. Azaz ha a megszakító gyári volt, akkor egy alapos reszelés után tedd vissza, mert azzal kimotorozol a világból. A kondi ha működött, akkor dettó tedd szépen vissza.


Ezek után térj vissza a problémára, mert könnyen lehet, hogy el is múlik.

2014. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Üdv!

Ez a motor az elmúlt egy évben szét volt hajtva teljesen,a megszakitó teljesen beégett, kondi tönkrement, majdnem a teljes gyujtás cserés volt, karbiról nem is beszélek.....

Tisztában vagyok vele hogy utángyártott alkatrészek annyit érnek amennyit, törekszem az eredetiségre, és a minőség megörzésére!

2014. máj. 5. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Istenem a karibiban mi tud tönkre menni, könyörgöm? Egyetlen egy mozgó alkatrész van benne és az a tuskó + tű. A megszakítónak semmi baja csak meg kell reszelni. Ismerős így rakott bele 100.000+ km-t (MZ).
2014. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na akkor mondom.

Uszó alsó fedele eltörve.

Tűszelep berohadva.

Dúsitófuvóka beletörve.

A többi pedig zöld a belerohadt benzintől.

Igy már világos ?

2014. máj. 5. 23:09
 5/10 A kérdező kommentje:
A megszakitónak az a része pedig ami érintkezik a lendkerékkel teljesen el van kopva, nem véletlenül cseréltem ki NÉMET példányra.
2014. máj. 5. 23:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Megint megismétlen igyekszem törekedni az eredetiségre és nem végzek félmunkát, bármennyire is ezt erőlteted!
2014. máj. 5. 23:12
 7/10 anonim ***** válasza:
A levegő csavarral nem tudod teljesen elzárni a levegőt. Ha teljesen betekert csavarral megy jól, akkor kicsi a főfúvóka, vagy el van dugulva.
2014. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegény motor nem szinplán hajtva volt, hanem roncssá hajtva. A lendkerék akkor tud hozzá érni a tekercsekhez, ha a csapágyak már annyira ki vannak kopva, hogy csoda ha még nem esett szét.


A zöld nem probléma, mert az csak felület oxidáció a víztől.


Akkor az a megszakító már nem volt eredeti.


Akkor én eme sorrend szerint járnék el:

1. a tű középen van?

2. a főfúvóka 67-es? Tényleg 67-es?

3. az alapjárati fúvóka megfelelő méretű? (nem tudom már mekkorának kell lennie, de csak akkor érdekes, ha már cserélve volt)

4. a szivató rendesen zár?

5. a levegő szabadon áramolhat a járatokban?


Ha ezek közül egyik sem, akkor érdemes megnézni még egyszer megnézni az előgyújtást, és a szikra erősséget. Ha ezek sem problémásak, akkor gond lehet még a kipufogó, illetve a szimeringek is.


Ha SKF szimeringek vannak benne, akkor szed szét ismét és cseréld ki a helyi boltban kapható "száz forintosra", mert az nem fog elengedni 200 km után.

2014. máj. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Akkor az a megszakító már nem volt eredeti."


Eredeti is lehetett, csak épp a simsonosok 90%-a sose tesz műszerolajat a kenőfilcre!

[link]

Ja, hogy nincs is benne nagy részükben?

:D


Egyébként meg nem kell leállnia teljesen betekert levegő csavarral sem!

2014. máj. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem 67-es fuvóka volt benne hanem 70-es, köszönöm szépen a segitséget!

Most már oké, vagyis nem oké hanem tökéletes!

Köszönöm szépen a segitségeket!

2014. máj. 6. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!