Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Mégane I. (ráncfelvarr...

Renault Mégane I. (ráncfelvarrott) szellőző rendszere kattog, és ki szeretném iktatni a terelőlap mozgató motort. Hogyan tudom megoldani?

Figyelt kérdés
A szellőző rendszer biztosítékának eltávolításával nem tudtam a problémát megoldani, mert továbbra is kattog (minden gyújtásadáskor, és akkor is ha át akarom váltani belső levegőről külsőre) Nekem megfelelő lenne, hogy külső állásban hagyva kiiktatnám a terelőlap mozgató motort. (A motor kábelét egyelőre nem találom, ezért nem tudtam róla lehúzni a csatlakozót, és ezért akarok egyelőre a biztosítékokkal operálni.)

#Megane #Renault #kattogás #szellőzőrendszer #terelőlap mozgató motor
2014. máj. 6. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt a hibája, sajnos a fél elejét szét kell szedni hozzá. A gond az, hogy eltörik az egyik fogaskerék, és nem találja a végállást. A csatlakozóhoz az akkumulátor felől benyúlva lehet hozzáférni, de pár dolgot így is le kell szedni.

Ha lesz időm megkeresem a cikket a javításról.

Viszont ha klímás, akkor érdemes előtte leszívatni a gázt, mert könnyebb javítani, ha ki van szedve az egész hőcserélő.

2014. máj. 7. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na itt van a gyors megoldás:

[link]

2014. máj. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Klímás az autó, és nekem ott nincs csatlakozó, ahol a képen látszik. Most hétvégén majd szétszedem kicsit jobban (nem csak az akksi felőli oldalról nyúlok majd bele, mert úgy látom, hogy a kábelek nálam a másik oldalon vannak. Állandó külső levegőre fogom állítani, (mert most még működik csak kattog) mert nem akarom szervizbe vinni és szétszedetni.
2014. máj. 9. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a légterelő tengelye volt eltörve, és csak úgy lehetett hozzáférni, ha szétkaptam a fél autót. Ki kellett vennem a hőcserélőt, hogy két csavar és némi szilikon segítségével le tudjam zárni, mert fél állásban volt, így mindig jött a hideg levegő a km óra alatt be az utastérbe, ami télen nem igazán élvezetes.

Nekem a legnehezebb volt az ablaktörlők karjait leszedni, mert össze voltak rohadva, csavarlazító és egy kis csapágylehúzó kellett hozzá.

2014. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, hogy a hőcserélő felső részén volt a csatlakozó, de mivel a képen lent jelölték, gondoltam tévedtem.
2014. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :) Megszüntettem a kattogást, a vezeték lehúzásával, és leszigetelésével. Beállítottam ráadott gyújtás mellett, külső levegőre, és abban az állásban húztam le róla a csatlakozót. Tényleg a hőcserélő műanyag ház tetején volt, szóval le kellett bontani végig az szélvédő alatti alsó burkolatot. Az ablaktörlő lehúzásához pedig készítenem kellett 2 nagy alátét, flex, és néhány csavar + drót segítségével egy lehúzó szerkezetet, de sikerült! :)

Következő - néhány hónapon belül - esedékes munkám: bal első féltengely csere. :) Ehhez esetleg tippek és trükkök?! :) (Amúgy szellemi foglalkozású vagyok, és csak autodidakta autószerelő) :)

2014. máj. 11. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Valahol van egy komplett műhelyi kézikönyvem, majd megkeresem.
2014. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy szemét meló, szétfolyik a váltóolaj, bakolni kell, stb...
2014. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mert erre nem is számítottam. Igazán nem akartam semmit sem kiprovokálni, csak úgy örömömben mondtam, a sikeres munkavégzés után.

A könyvet - ha felesleges és nem kell már - természetesen ki szeretném fizetni.

2014. máj. 13. 22:32
 10/10 anonim ***** válasza:
36 MB .pdf formátumban, toldacuccot-ra tudom feltenni, de kell hozzá email cím!
2014. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!