Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rozsdásodó ajtó - cserélni kell?

Rozsdásodó ajtó - cserélni kell?

Figyelt kérdés

Szóval van egy autó, tenyérnyi rozsdafolt éktelenkedik a hátsó ajtón, ill. a mögötte lévő elem (a C oszlop alatti elem, vagyis a hátsó kerék fölötti rész, nem tudom mi a neve) alsó részén.

Elég durván rozsdás ez a két rész, a festék pedig érintésre pereg róla tovább. A kérdés az, hogy lakatolással újrafényezéssel menthető még ez a dolog, vagy a komplett elemet és az ajtót is cserélni kell?


2014. máj. 7. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt így látatlanba,autó típus nélkül ......................

ha csak rozsda akkor nem

ha elrohadt akkor az ajtót igen ,ha olcsó bontott van

a többi inkább javítás,vannak javító elemek,ívek

2014. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Félek, hogy ez már erősen rohadás jellegű. Sötétbarnás, rücskös felület, látnivaló, hogy nem tegnap kezdett rozsdásodni. Azt persze nem tudom, mennyire ette bele magát a fémbe, dehát egy tíz éves Opel Corsa az illető, szóval alapvetően vékony lemezről van szó.

Az eladó győzködött, hogy nyugodtan megvehetem az autót, mert egy újrafényezéssel kb 50 ezerért meg tudom majd csináltatni, de én erősen kételkedem.

2014. máj. 7. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:
A sárvédőív valószínűleg cserés. Az ajtó ha csiszoláskor nem szakad be, akkor ki lehet kittelni és lefújni. Egy kasztnist kéne megkérdezni.
2014. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A sárvédőív csere kicsit neccesen hangzik, mert ez egyetlen összefüggő elem, amely végigfut a hátsó ajtó mögött majd fölötte egészen előre az A oszlopig..
2014. máj. 7. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ó, erről a Ford Ka tulaját kérdezhetnéd meg, amit a hétvégén láttam: el volt vágva mind a hat tetőoszlop, egy más színű tető ráhegesztve, a hegesztési varratok lekenve szürke ipari alapozóval. És az A oszlopok nem stimmeltek, lehetett látni az eltérést. De legalább a varratok szépek voltak... :D


Viccet félretéve: azért 10 éves autón ekkora rozsda feltételezi hogy ott sérült korábban.

De javítható, csak tisztességes karosszériással kell csináltatni. Ötvenezerből valószínűleg nem úsznád meg, egyrészt mert ott szét kell bombázni a kocsit, újrafújni és összerakni, esélyes hogy többe fájna.

2014. máj. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, az 50 ezres javítási költség számomra is elég meseszerű. Én kb 150 ezret tippelnék erre a mutatványra, persze nyilván műhelyben tudják megmondani a tutit. Mindenesetre ilyen +összegnél nekem már nem érné meg a a kocsi az árát.
2014. máj. 8. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!