Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy motor még december...

Vettem egy motor még december elején (ismerőstől) akkor nem írtunk adásvételit. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
tudom hülye voltammegbíztam az illetőben most találta ki, hogy valaki másé a motor és hogy vele kell beszéljek december óta zajlik ez az ügy 3 tanú van aki velem volt mikor megvettem + facebookos beszélgetés képek mi a teendő?

2014. máj. 7. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom forgalmi engedély van hozzá, mert ha az sincs az nagy gáz. A forgalmiban benne van a tulaj címe is, én először is tényleg felvenném vele a kapcsolatot és megkérdezném hogy most mi van a motorral. Ha "papíron" még az övé még nem írt adásvételit senkivel, akkor írtok és olyan mintha most vennéd, de ha Ő már eladta valakinek és az a valaki nem íratta át, az már tényleg problémásabb. Az előző tulajnak már le kellett adni 15 napon belül a szerződést az okmányirodában.
2014. máj. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem elég ez az infó a korrekt válaszhoz.
2014. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
50ccm moped cimet mindent tudok telefonszám...
2014. máj. 8. 00:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Az más, mert azt nem kell átíratni, csak kötni egy kötelezőt, de viszont ahhoz is kellene egy adásvételi. A régi tulaj nem hajlandó írni egyet, ha már úgyis eladta, 5 perce csak lenne rá? És egy kötelezőt kötni se nagy dolog. Nem is értem mi a probléma.
2014. máj. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont az a kerdesem ,hogy ha nen irna mina tenendő rendőrség vagy mi?
2014. máj. 8. 00:56
 6/7 kata kata ***** válasza:
Említsed meg az eladónak.hogy a rendőrséghez fordulsz.Ha erre sem reagál akkor irány a yard,mert elképzelhető,hogy lopott a motor!
2014. máj. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

Megbíztál az illetőben? Ember, ilyen esetekben kötelező a szerződés írása, nem bizalom kérdése. Anélkül nem is köthetsz rá kötelező biztosítást. Amit kötelező, ahogy a neve is mutatja.

Írjatok szerződést mindenképp és reménykedj, hogy megírja a srác, mert ha nem, akkor rosszak az esélyeid.

2014. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!