Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgáskorlátozottnak jogosítvány?

Mozgáskorlátozottnak jogosítvány?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár hete kezdtem el a jogosítványt, és mozgáskorlátozott vagyok.

Külsőre enyhén látszik, hogy nincs minden rendben, de nem vagyok tolószékes, viszont gyengébb vagyok kicsit mint az átlag.

A háziorvos nem adta ki az elsőfokú alkalmassági engedélyt, viszont felsőbb intézményben gond nélkül kiadták.

Kressz vizsga most lesz a héten, autót is vezettem már sokszor (elzárt utakon, magánterületen), azzal semmi gond.

Viszont az már gondot jelent, ha le kell guggolni, és felállni. Segítség nélkül nemmegy...

Ettől tartok, mert az elsősegély nélkül nincs jogsi, és ha az a feladatom, hogy lekell guggolni, és szívmasszázst adni, és hasonlók, akkor hogyan lesz?.

Nagyon tartok tőle hogy emiatt úszhat el a jogosítványom.



2014. máj. 7. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Abba nem gondoltál bele hogy ha ennyire nehezen mozogsz hogy egy guggolás gondot okoz akkor nem kéne erőltetni a vezetést?
2014. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
ott pedig sajnos le kell , meg mikor a levegőt fújod a szájába is , meg mikor a társadon is gyakorolsz, nem tudom mi lehetne a megoldás sajnos
2014. máj. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog! Gondoljunk bele őszintén hogy a jogosítvánnyal rendelkezők hány százaléka tudna egy valós elsősegélyt nyújtani az elsősegély oktatási anyaghoz képest. Még ha akkor rémlett is valami amikor vizsgázott 20 év múlva biztos elfelejti.

A másik ha nincs kizáró ok a jogsihoz, az elsősegélyből vizsgáztató se olyan normálatlan talán, hogy lehetetlen dolgokat követeljen, ha 1 esetben mégis, ott is van pótvizsga, de ne legyen rá szükség!

2014. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem kellene erőltetni a jogosítványt?

20 évesen itt vagyok, összespórolt pénzemmel, elindultam, mert minden vágyam egy jogsi, hogy mehessek ide-oda barátokkal.

Lehet nem gondolsz bele, de nekem elég rossz dolog belegondolni, hogy már minden velem egykorú srácnak jogsi+kocsi van a környéken, nekem pedig egyik sem.


#3:

Leguggolni letudok nehézkesen, de felállni már csak segítséggel. Talán ez megmenthet :)

2014. máj. 8. 01:29
 5/13 anonim ***** válasza:
a gyakorlaton , meg a vizsgán max , azt mondod , hogy bevágtad nagyon a derekadat ezért nehézkesen tudsz most felállni , ezért ha tudnának akkor segítsenek felállni.. hátha elhinnék
2014. máj. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Azta... Erre nem is gondoltam.

Király vagy!

2014. máj. 8. 06:50
 7/13 anonim válasza:
Szerintem simán megadják a jogsit.Ha az orvos megadta az engedélyt akkor nem fognak bele kötni.Unokatesomnak pár éve volt egy autóbalesete..majdnem meghalt,mégis van jogsija pedig a jobb keze szinte nem is működik (nem tud markolni rendesen és nagyon nehezen mozgatja).Nem tudom hallottál e a kéz és láb nélküli emberről,de még neki is van jogsija. Volt egy film róla.
2014. máj. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Utolsó vagyok.Nézd meg mennyi mozgássérült kártyával rendelkező autó van.Valószínű nekik is valami bajuk van (legalábbis nagyrészüknek )és mégis vezetnek.És mellesleg parkolóhelyet is fogsz találni.:D
2014. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
a tolószékesek se tudnak leguggolni, mégis kaphatnak jogsit.
2014. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sok segítő komment... eszem megáll :)

Pár hete tettem fel hasonló kérdést, de csak lehurrogni tudtak.

Köszi srácok :)

2014. máj. 8. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!