Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni, vagy valami szebb,...

Alufelni, vagy valami szebb, drágább dísztárcsa? Ki melyik mellett van?

Figyelt kérdés
2014. máj. 8. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű, hétköznapi autónál a lemezfelnit jobban szeretem. Könnyebb, mint az alufelni (bizony ám), egyszerűbb javítani, ha besokall a kátyúkon és nem is annyira érzékeny. Mondjuk ma már az alufelnik is bírják még a téli sós hólét is, de a polírozott felnik hamar mattulnak.

A dísztárcsával viszont sok a gond. A gyárit könnyű lelopni és kereslet is van rá, erre megoldás a gyorskötöző, ami viszont nem túl szép. A T***O-gazdaságos olcsó, a kutyának sem kell, de nem szép és ha nem felszereléskor törik el, akkor majd leszereléskor fog. A legjobb dolog a krómozott, "tyúkitató" fedőnevű lemez dísztárcsa. Szerszám nélkül nem lehet leszedni, jól néz ki és sokáig bírja az igénybevételt. Csak elég régi autó kell hozzá. :-)

2014. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Alufelni szebb. Dísztárcsát csak lelopják.
2014. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Télre lemezfelni még dísztárcsa se kell rá, nyárra viszont mindenképp valami jól kinéző alu. Bár ez azért nagyban függ a kocsitól is hiszen a kis marutira nyilvánvalóan nem teszünk alufelnit :D Én most egy szép krómozott felnire gyűjtök, igaz gyakran kell majd tisztogatni de megéri, nagyon mutatós.
2014. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a nyári gumik 17"-os gyári alufelnin vannak, a télik meg 15"-os lemezfelnin, szintén eredeti dísztárcsákkal. Nincs rajta kötöző és még nem lopták le sose. Igaz, nem szoktam csak úgy kint hagyni éjszakára a kocsit mint pl sokan teszik egy lakótelepi parkolóban.

Autó: Opel Astra

2014. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ilyen a 17"-os: [link]
2014. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
Aki a dísztárcsa mellett van, próbálja ki, milyen érzés, amikor a szembejövő tecsós ufója a szemétől 20 centire, a szélvédőjén robban szilánkokra. Én már éltem meg, azóta nem használok ilyet.
2014. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Télre lemezfelni még dísztárcsa se kell rá, nyárra viszont mindenképp valami jól kinéző alu. "


Kedves válaszoló! Megmagyaráznád kérlek, hogy ebben mi a logika? Az év 7 hónapjában csillivilli alufelni kell, a maradék 5 hónapban meg tök mindegy, jó a fekete kerék is?

2014. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az benne a logika, hogy a maradék 5 hónapból 3 hónapban sózzák az utat, amit az alufelni nem nagyon szeret. Mivel a snassz könnyűfém felnik nem igazán bírják annyira a rossz utat, mint egy mezei lemezfelni, ezért esős/latyakos időben simán szét tudod csapni a felniket egy két láthatatlan, de nagyobb kátyúban.


Ha nem sóznának, hanem valami zeolitgranulátummal nyomatnák le a havat és nem lennének kátyúk az utakon, akkor télen is jók lennének a csillivilli felnik.

2014. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó, de egy dísztárcsának pl nem árt, és még mindig szebb, mint a fekete lemezfelni.

A nyáron csillivili, télen dísztárcsa még oké. Nekem télen is alu van, mert így vettem az autót, semmi baja nem lett a telek folyamán.

2014. máj. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Pontosan az a logika amit előttem leírtak. Télen főként a sózás miatt meg ha véletlen nekicsúszol jobbik esetben mondjuk csak egy padkának, akkor szívesebben cseszed szét a néhány ezres lemezfelnit mint a több tízezres alut. Van egy-két jól kinéző lemez is nem törvényszerű az alu természetesen. Nekem pl egy frissen festett lemezem van télre fehér színű az jól áll a kék kocsin nem csak télen.
2014. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!