Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható rendszeres karbanta...

Megbízható rendszeres karbantartás mellett! Mi (k) legjobb választás és te mit választanál és miért? Középkategóriás megbízható kombi, automataváltós, ~5 éves használ jó állapotú, "családi autó" nőnek fiatalos 32 éves értelmiségi anyukának?

Figyelt kérdés

Megbízható rendszeres karbantartás mellett! Mi (k) legjobb választás és te mit választanál és miért? Középkategóriás megbízható kombi, automataváltós,5 éves használ jó állapotú, "családi autó" nőnek fiatalos 32 éves értelmiségi anyukának, két kamasz gyerek mellé (lány, fiú a srác már anyós üléses), kombi vagy egyterű? Mennyiért lehet jót kapni?


Nem értek hozzá, és itt is megkérdezem.


Német vagy japán, koreai? Casco díj, japán magas alkatrész ár. Egy dolog nem érdekes az érték tartás, melós autó lenne utána nekem 4-5 év használat után.


2014. ápr. 8. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%

2 gyerekhez szerintem feleslegess az egyterű, inkább kombi, vagy szedán.

Ne kort mondj, hanem árkategóriát. A kor nem nagyon számít egy autónál, inkább az hogy hogy használták előtte.

2014. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
Valamint az sem mindegy hogy mennyit mész egy évben. Alacsonyabb futáshoz elég a benzines, ha sokat mész egy évben akkor érdemesebb a dízel mert a többletköltség visszajön a kisebb fogyasztásból.
2014. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Árral az van majd kigazdálkodom - de lehetőség szerint olcsón olyan öt, esetleg hat millió max. - van jó lízing múltam rá, céges gondoltam az ötévesség elégé rontja az árat, csak ha lehet 100000 km alatti legyen - lehet tőlem bordó is, sőt - és ne dízel állítólag az meghal 250000 km úgy, hogy meló autónak sem lesz jó.


Az előd egy Opel Zafira volt, de már eladtam 3 év után 7 évesen benzines volt de így is állandóan baja volt.


Ezért kellene egy megbízható!!!

2014. ápr. 8. 16:41
 4/20 anonim ***** válasza:
28%

Egy normális dízel ha vigyáznak rá akkor félmillió km-et is simán elmegy. Nekünk a BMW 320d 220 ezer km után is kitűnő állapotú, csak a kötelezőket cseréltük benne, nem fog 30 ezer múlva szétesni. Miért legyen 100 ezer km alatti? Az ilyen felfogás miatt tekerik az autók óráját.

5-6 millióért már új autót is lehet venni. Opel Astra, Skoda Rapid, VW Golf, Toyota Corolla mind jó autók és 5-6 millióért kapni őket újonnan.

Használtautónál a kevés pénz 1 millió alatt van. Ennyiért már prémiumautókat (Audi, Mercedes, BMW) kapni használtan, vezetett szervizkönyvvel.

2014. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Keveset, de rövid távokra gyakran, tehát számít az is, hogy ne kelljen fél óra munka után majd, 10 percig fűteni a motort. A nejem szint suliba és edzésre a gyerekeket, és hétvégi bevásárlás - mondjuk neki van ideje szerinte várni mert popzenét hallgat amúgy is az autóban - bár nem egy hifi elvárással. Vácon és észak Pestre, én is észak-pesten szolgáltatok fogom használni Vácról napi egy ingázással, ő kb. kettővel. Heti öt nap.
2014. ápr. 8. 16:51
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Akkor benzinest érdemes venni, az jobban tolerálja a sok indítózást és a hideg motort.
2014. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Min. Modeo csomag tér kell, a Zafira bőven elég volt, még ki sem használtam, egy Corollába viszont nem férne be csak ülés döntéssel a cuccom, majd - úgy meg rázkódik mint a csörgőben a golyók, és néha azért van több utas is azért mindent kipakolni?
2014. ápr. 8. 16:56
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen én is benzinesben gondolkodom, a 2008 környéki modernebb dízeleket már nem ismerem, régen egy gyötrelem volt a bemelegedés egy autót hidegre is vágtam két év alatt vele. Motorcserés lett, totálkáros öregebb autó donorból. Most is fut, de a vevő elégedett. Régi E kombi.
2014. ápr. 8. 16:59
 9/20 anonim ***** válasza:
az automata váltó miatt [szinte] kiesik pl a kia ceed, honda accord, mazda 6, toyota avensis is, mert alig van belőlük automata, de ha a mélyen tisztelt értelmiségi anyuka esetleg tud kuplungolni, bármelyik ajánlható, ha kifejezetten megbízhatót és kis szervizigényűt akar, és esetleg 2 saroknyit autózik, akkor benzinest, ha sokat utazik [15-20-25... ezer fölött] akkor dízelt
2014. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Passat DSG váltóval is jó lehet
2014. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!