Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sávváltáskor belém szaladna...

Ha sávváltáskor belém szaladnak hátulról akkor ki a hibás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ha sávot szeretnék váltani és kiteszem előtte az indexet, és persze közbe nézem a tükörből hogy mikor sorolhatok át a másik sávba de a másik sávban nem lassít le a az autó - hol ott tisztességes távolság volt az én autóm és az övé között az irányváltási szándék jelzésének idejében- és belém szalad hátulról (mert mondjuk gyorsan hajtott vagy nem fékezett le eléggé) akkor ki a hibás?

2014. máj. 9. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"a mögötted jövő betartotta-e a féktávot avagy te vágtál elé, így 99%-ban a beléd szaladót fogják hibásnak kihozni"


Ha féktávon belül vágsz be elé akkor még jó hogy nem tudja betartani a féktávolságot, de nem a saját hibájából, hanem mert szabálytalanul vágtál be elé.

2014. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
mindig az a hibás aki belénk jön, a kresz előír ezt azt többek között ezt is. kivéve ha szánt szándékkal fékez be valaki
2014. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

Általában a tükörből lehet látni ha valaki gyorsítva jön, illetve nem akar beengedni, inkább ilyenkor lassíts kicsit, hagyd, hogy elmenjen és utána sorolj be.


Viszont azt írod:

"de a másik sávban nem lassít le a az autó"


Nem is kell neki lelassítania, nem kötelessége beengedni téged. Én mondjuk ezen nem pörgök, segítem azt is aki előz meg azt is aki be akar sorolni. (nah azért 10 kocsit én se engedek be magam elé)

2014. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Beviz Elek ***** válasza:

Te leszel a hibás. Normális esetben az ember fékez ha elé sorolnak, ha nem tudott lelassítani, akkor féktávon belül mentél elé. Neked csak akkor szabad sávot váltani ha elsőbbséget adsz a másiknak. Az indexelés csak annyit jelent, hogy szeretnél sávot váltani, nem kötelesek az autósok félreálljanak és beengedjenek (pl. SIKK-es indulás-> sebességbe teszed, index, körülnézel, VÁRSZ AMÍG NEM JÖN SENKI, HIÁBA VAN KINT AZ INDEX, majd kieengeded a kéziféket és rajtolsz).


Gondolom logikus, hogy valakit követsz pályán 80-nal, kiteszed az indexet és nem rántod át a kormányt a másik elé, mert neked megy és a hibás te leszel. Ő sem köteles besatuzni mert indexelsz.

2014. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm az értékes válaszokat, de a fenti válaszok között olvastam hogy a KRESZ szerint az lesz a hibás aki belemegy a másikba. Akkor most kinek van igaza? :)
2014. máj. 9. 12:20
 16/18 anonim ***** válasza:

Ne reménykedj. Az adott esetben nem a hátulról beléd menő lesz a hibás.


A kresz szerint te nem adtad meg az elsőbbséget, egyértelműen te vagy a hibás.


A hátulról belemenő felelőssége egy egész más helyzet.

2014. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%

"mindig az a hibás aki belénk jön, a kresz előír ezt azt többek között ezt is. kivéve ha szánt szándékkal fékez be valaki"

Remélem nincs jogsid. Ha nem adod meg az elsőbbséget, és emiatt beléd mennek (mert arra számít megállsz a stoptáblánál ezért továbbmegy a kereszteződésben) akkor te vagy a hibás mivel hiába ő ment beléd, a te hibádból történt a baleset mert nem adtad meg az elsőbbséget.

2014. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%

Ne keverjuk ide a hatulrol belemenest, az az az eset, amikor fekezel, es mogotted beledszalad valaki, mert nem tartotta a fektavot.

Itt nem errol van szo, ha bevagsz valaki ele, vagyis nem adod meg az elsobbseget, akkor te vagy a hibas.


Viszont ha te savot valtottal, a savvaltast BEFEJEZTED, es haladsz a savban, MAJD hatulrol valaki beledmegy, az mar mas eset, akkor o lesz a hibas.


A gyakorlatban konnyu megallapitani a ketto kozott a kulonbseget, mivel az hogy te mar teljesen a savban vagy mikor beledrohan ugy, hogy te bevagtal ele, elegge eletszerutlen, mivel ha megyek es latom hogy valaki savot valtott elottem, nyilvan nem megyek bele szantszandekkal, ha emiatt hirtelen fekeznem kell akkor persze radudalok, de meg abbol se lesz baleset.

2014. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!