Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1999-es Mercedes-Benz CLK 200...

1999-es Mercedes-Benz CLK 200 Automata - ki lehet cserélni az olajszűrőt házilag is, vagy mindenképp szerelőhöz kell vinnem?

Figyelt kérdés
Hogy kell amúgy? Itt a szűrő az odáig rendben, de egy kicsi zacsiban van egy kicsi, vékony gyűrű, meg egy szintén kör alakú gumi. A gumi kerülete nagyobb mint a szűrőé.

2014. máj. 10. 11:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg hol találom? Kérem szépen írja le valaki a menetét, szeretném magam csinálni, nem szeretnék szervizbe menni.
2014. máj. 10. 11:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt részletesen bemutatják:

[link]

2014. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na köszönöm széppen!!!!! Ez csodálatos! Nagyon hasznos, így már vágom. Közben néztem youtube videot is, amiben SLK-nak cserélik az olajszűrőjét. Na annak meg csak egy olyan nagyobb tömítőgyűrűje van.


http://www.youtube.com/watch?v=s10hf5-P9rA&app=desktop


Itt látszik 5 perc 40 másodpercnél.


Nekem ilyen szűrőm van.


[link]


Akkor az enyémben gondolom nem olyan hosszú az az akármi amiről leszednek 4 gumivackot. Meg az a fém kicsi gyűrű akkor nem is a szűrőhöz kell hanem az olaj karterhez ezek szerint?

2014. máj. 10. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A kicsi fém gyűrű az az olajleeresztő csavarhoz kell.


Lehet, hogy a tied a másikféle megoldás, amikor kicsavarod majd meglátod. Ha típushoz rendeled a szűrőt, akkor az egyikhez fog járni a szűrő mellé a másik 4 gumigyűrű is, szóval e miatt nem kell aggódnod. :D

2014. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen-igen, ár megvettem a szűrőt. Azt linkeltem fentebb. Csak én akarom betenni, nem szervizbe vinni. Hogy tudjam. Köszönöm :) Amúgy igen, egy tömítő gyűrűm van.
2014. máj. 11. 05:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!