Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogy döntöttétek el, hogy...

Ti hogy döntöttétek el, hogy pont ez a kocsi lesz?

Figyelt kérdés
Én kb mér 4 hónapja tervezek kocsit venni de nem tudok dönteni. Első autóm lesz, talán ezért. Leírom eddig. Mik voltak. Először 1.3as swiftet akartam venni, meg is néztem 2-t de egyik rossz volt, másikat eladták mielőtt megvettem volna. Aztán valahogy megtetszett a ford fócus, abból nem néztem meg de haveromét használtam egy hétvégére, és beleszerettem, bár az meg kombi volt ami a 3 ajtós suzkához képest óriás. Aztán úgy gondoltam 700 ezerért nem kapok normális focust, elkezdtem nézegetni a 4es golfokat, azt is sikerült kipróbálnom, be is jött aztán hirtelen kellet a pénz, nem tudtam megvenni. Most már pénzem is van, meg minden jó, de már dönteni nem tudok, ti is ennyi varjáltatok, hogy tudtátok eldönteni?
2014. máj. 11. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem.Mivel a szüleimnek van egy 7-es BMW-je egyből tudtam hogy bömös kell.Így lett egy 520i 1,5 millából amiért megdolgoztam.
2014. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
No, hát te az a típus vagy akinek felesleges sokat totojázni hogy milyen autót vegyen. Vágj bele, vedd meg valamelyiket amelyik legjobban megfelel a legfontosabb szempontjaidnak és "majd lesz valahogy". Össze fogsz szokni az autóval. Csak utólag ne legyenek olyan gondolataid hogy "mi lett volna ha a másik autót veszem meg". Nem. Azzal élj együtt ami van, fedezd fel és helyezd előtérbe a pozitív dolgait, fogadd el a negatívakat.
2014. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én elsőként mindig is a küllemet vettem számba, formája, mérete.

Aztán jött a belseje, a motortér, ezalatt értem a teljesítményt, köbcentit.

Harmadiknak az ára :)

2014. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem már évekkel korábban volt egy autó amibe szerelmes voltam. Szerelmes voltam a formájába, a belterébe, a dinamikájába. Tudtam, hogy ha egyszer autóra lesz szükségem, akkor csak is ilyet fogok venni.

Így teljesen konkrét elképzelésem volt az adott típusra az adott motorral. Már csak az volt a kérdéses hogy minél jobb állapotút találjak, ami minél fiatalabb és minél jobb felszereltségű.

Nem volt sürgős így én is rengeteget megnéztem kipróbáltam. Több mint fél évig keresgéltem. Aztán végül találtam egy olyan példányt ami olyan fullos felszereltségű volt, hogy nem sok futkos belőle ma sem az utakon. Mikor megvettem, (1,5 éve) tudomásom szerint öt darab hasonló lett Magyarországon forgalomba helyezve.

Az évjárata benne volt abban az átlagban, amiket addig néztem. Esztétikailag kívül-belül szinte hibátlan, teljesen újszerű volt. A felszereltsége brutális. Olyan extrák vannak benne, ami az alsó-középkategóriában egyáltalán nem általános. Műszakilag is nagyjából rendben volt, de egy-két kopó alkatrész sajnos azonnal cserére szorult. Árban a plafon volt, amit akkor ki tudtam volna fizetni érte. Ezért kicsit hezitáltam, de végül pár nap után meggyőztem magam elég egyértelműen, hogy nekem ez a kocsi KELL.

Meg is vettem, azóta is ezt hajtom és imádom mind a mai napig.

Nem érzem úgy hogy bármelyik máikkal jobban jártam volna mint ezzel. Szerintem tuti választás volt.

2014. máj. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha magamnak, vagy valaki másnak kell autót keresnem, akkor összeírok többféle autót. Amelyikből a legjobb állapotút sikerül megtalálni a ráfordítandó keretből, az lesz. Volt, hogy olyan autóból sikerült az elvárt állapotot fellelni, ami nem is volt a listán, ezért az lett.
2014. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1.3-as Swiftet hajtok 3 éve (első autóm), szeretem nagyon, nagyon megbízható autó, csak vásárlásnál figyelni kell az állapotára, mer 100 ezernél 0-ra fordul az óra (5 számjegyű)
2014. máj. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaaaj, az 1.3 swift, ha nem rohadnának annyira egész jó autók lennének még ma is: [link]


És akkor még nem csináltam képet az első taposólemezről ahova a lengőkar is csatlakozik... Elég annyit írnom hogy kopogott a lengőkar a talpamnál mikor bejártam a műhelybe :D:D


Nem lebeszélni akarlak, csak igen el tudja venni az ember kedvét egy ilyen lehervadt állapotú autó, még ha amúgy egyben is van...

2014. máj. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beviz Elek ***** válasza:

Az elsönél nem gondolkodtam. Találtam egy olcsó, megbízható Suzukit, majd megvettem (180ért jobbat nem találtam volna).


A 2. vásárlás elött jópárat megnéztem kereskedésekben, volt ami tetszett, de nem fogott meg egyik sem. Ismerösnél kipróbáltam egy autót, amin azelött nem is gondolkodtam. Kinézetre átlagos, de nagyon jól éreztem magam a kormánynál, ki sem akartam szállni. Haza is vittem.


3.ra ugyanilyet kerestem nagyobb motorral, napfénytetövel. Fél éven keresztül néztem napi szinten az eladó autókat, összesen 2 ilyen autót árultak az országban. A müszakilag rendben lévöt vettem meg.

2014. máj. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!