Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az airbag visszajelző...

Ha az airbag visszajelző lámpa világít akkor tud eldurranni a légzsák balesetkor? Vagy mást is jelenthet? Azt olvastam az (AutoBildben) hogy Légzsák zavart jelez és akár menet közben is kidurranhatnak a légzsákok. (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jelez a légzsák hibavisszajelző, akkor balesetnél sem fog nyílni ( legalábbis a Volvonál ilyenkor nem nyílik).
2014. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Többféle hibája is lehet, de annak kicsi az esélye, hogy menet közben nyílna a légzsák a hibalámpa miatt.

Ha van övfeszítő és/vagy oldal légzsák az autóban, akkor érdemes megmozgatni az ülés alatti csatlakozókat, mert azok szoktak elég gyakran kontakt hibát produkálni.

2014. máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Volvóknál (meg talán még pár típusnál) akkor szokott jelezni a lámpa ha a légzsákok patronjai csereérettek, ugyanis pár típusnál idővel cserélni kell hogy egy baleset esetén biztos kinyíljanak.
2014. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl azért jelzett SRS hibát, mert ki volt véve az ülés.. :D
2014. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nekem pl azért jelzett SRS hibát, mert ki volt véve az ülés.. :D"


Na ez volt az egyik amit emlegettem, gondolom lehúztátok a csatlakozókat, így nem véletlen jelzett hibát!

:)

2014. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neem húztam szét. gyújtáson megblankoltam a kábelt és betoldottam egy 50 méteres hosszabbítót, amikor bevittem a lakásba megpucolni és bőrápolózni :D
2014. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kérdésemre nem tudtok válaszolni?
2014. máj. 13. 05:25
 8/8 anonim ***** válasza:

nem nyílik menet közben, de jó eséllyel baleset esetén sem.

Érdemes megnézetni.

2014. máj. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!