Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor mi a helyzet...

Nayal kérdése:

Most akkor mi a helyzet 125-ös endurok terén? Milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

Hali. Szeretnék venni egy Yamaha DT 125-öst amit kb 40 km-es túrákra, és terepre használnék persze nem feltétlenül állat módjára. Motorszakértő haverom viszont azt mondja, hogy 2000-es évjárat alatti motort nem venne, és 2 üteműt sem mert: "2 ütemü az azt jelenti h olajos benzin kell bele szintetikus olaj és miközbe mennél vele egy dombra vagy erölködik és szétbszod a váltot vagy lefulad beköpi a tyertyát azt azt órákig rugdoshatod"


Érdekes, mert ilyet egyetlen DT tulaj sem írt a tesztjében amiket neten olvastam, mindenki meg volt vele elégedve. A másik érdekes dolog, ugyan Én nem értek hozzá de: Néztem 4 ütemű motorokat. Nos a DT olyan 27 lóerős, és két ütemű. Viszont van egy másik yamaha, az XT 125 R ami 7 kW (10 LE) 4 ütemű. És akkor ez jobban felmegy a dombra mint a DT? Érdekes, bár mondom nem értek hozzá.


Bár elméletem alátámasztására itt egy video: https://www.youtube.com/watch?v=D82lecp5O-U



2014. máj. 12. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
2ütemű endurok között a Yamaha DT az egyik legjobb választás, hihetetlenül strapabíró és megbízható konstrukció. És a haverod baromi nagy motor szakértő, mert kb 20 éve nem nagyon gyártanak olyan 2ütemű motort, ami ne külön olajozású lenne. A különolajozás azt jelenti, hogy nem neked kell keverned az olajat a benzinhez, hanem van egy külön olajtartály amibe beöntöd a megfelelő minőségű 2t motorba való olajat, és a motor keveri magának.
2014. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hozzá teszem, a Yamaha DT is különolajozású.
2014. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kőssz megnyugtattál :)
2014. máj. 25. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!