Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékezéskor ugrál a fékpedál,...

Fékezéskor ugrál a fékpedál, és ráz a kormány, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Suzuki Swift Sedanról van szó. Hátsó fékbetétek újak, meg lettek vasalgatva is. Azzal kezdődött az egész, hogy 100km/h fölött rázott a kormány. Akkor centírozás, de kiderült, hogy a gumiban elszakadtak a szálak. Átraktam másik kerekekre, de így is ugyanaz volt a hiba. Először arra gondoltam, hogy az első kerék nincs rendesen centírozva, vagy itt is a gumi sz*r. Megcseréltem a kerekeket, az elsők hátra, hátsók előre kerültek, így már menet közben nem ráz a kormány, de a fékpedál még jobban ugrál. Kis sebességnél is. Mi lehet az oka? Ovális fékdob, vagy inkább az első futómű/fék lehet a ludas? Vagy minden egyszerre :)

#kormány #fék #ráz a kormány #ugrál a fékpedál
2014. máj. 13. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez tök olyan, mint amikor az abs működésbe lép :)

Mondjuk nekem csak jégen volt ilyen. Nyilván most nem kéne ilyet csinálnia.

De mit mondott a szerelő??

2014. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első fék szokta cibálni a kormányt, a fékpedált a hátsó is tudja. Jellemző az ilyen bajoknál hogy a féktárcsa vetemedés miatt hullámos lesz, ha fel lehet még szabályozni (eszterályos tudja) akkor azt kell tenni. Plusz átnézni a féknyergeket, hogy nem szorulnak e a vezetőcsapjukon, valamint érdemes ekkor "megjáratni" a munkahengerek dugattyúit. Ha úgy gondolod hogy neked ez nem megy, akkor vidd el szerelőhöz.
2014. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ABS nincs, szerelőnél pedig (még) nem voltam :)
2014. máj. 13. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:
hullámos a féktárcsa vagy a dob ovális
2014. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is ez volt a baj pont Suzinál elvittük kicentírozni és kiderűlt nem volt rajta tehermentesítő nos vettünk 4-et. Azóta jó esetleg nézd meg,hogy van-e tehermentesítőd.

2014. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!