Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ez ennél a motornál?...

Normális ez ennél a motornál? (többi lent)

Figyelt kérdés

Derbi GPR 50ccm ről van szó.

Elszakadt ma az olajcsövem, ami a különolajzótól szállítja az olajat a karbiba. vettem rá egyet,felszereltem rá. amikor ki akartam légteleníteni a csövet, akkor egy kicsit meglepődtem, nagyon kevés olaj jön a szivattyú felől,szinte alig jön pár csepp. (a tartály 3/4 részig fel van töltve olajjal.) levettem a gyertyapipát hogy be ne induljon a motor,majd önindítóval megtekertettem.ekkor vettem észre hogy csak nagyon minimális olaj jön a csőből,utána lehúztam az olajzó szivattyúról is a csövet és ott is alig jön, nagyon de nagyon minimális jön csak. egyébként a motornak van füstje,tehát biztos kap olajat. normális ez a dolog hogy ennyi kevés olaj jön?


2014. máj. 14. 16:26
 1/5 A kérdező kommentje:
nagyon szúrja a szememet ez a dolog, az olajzón nem állítottam el semmit, csak a csövet cseréltem ki. félek hogy meg fog így ragadni a motor.
2014. máj. 14. 16:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Más 2T motornál is így működik ez a dolog??
2014. máj. 14. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz a fordulathoz amivel az önindító teker nem is kell sok olaj.
2014. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak számolj utána: 5 liter benzinhez kever 1 dl olajat, ezt kb. 100 km-en fogyasztja el, így közepes fordulaton 2 órán át pörgetve nyom ki a szivattyú kb. 1 dl olajat. Néhány rövid önindítózásnál persze, hogy jelentéktelen olajat fogsz látni.
2014. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sőt egyes robogók 1:100-ig is elveszik a keveréket kis terheléssel és kis fordulaton.
2014. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!