Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket vegyem? (régi szívódí...

Melyiket vegyem? (régi szívódízel)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magyarországon, kb 5 km-re lakom az osztrák határtól, és mindennap átjárok dolgozni, egy osztrák kisvárosba, mégpedig egy forgalmas kifőzdébe.

Van, hogy hetente több száz liter használt étolaj termelődik, és ezt az ott dolgozók ingyen elvihetik, ha nem viszi senki el lesz szállíttatva, és biodízelként visszakerül a körforgásba.


Mivel utánajártam, tudom, hogy nem büntetik az osztrákoknál, ha étolajjal járok, és megmerem kockáztatni naponta azt a 10 kilométert Mo-n, most egy régi 1.3mas swifttel járogatok át, ez sem horror költség, de jobb lenne ezt az egész távot ingyen megtenni, havi több tízezret is spórolhatnék vele...


Viszont utánanézvén azt vettem észre, hogy itthon érné meg régi szívódízelt venni érvényes forgalmival, mert a forgalomba helyezési költségek egyszerűen nevetségesek, az autó árának akár kétszerese is lehet..


Bocsánat a sztorizgatásért, de így legalább mindenki képben van és nem próbál lebeszélni avval, hogy így b@ssza szét a motort, meg stb.. NEM érdekel benzines, csak és kizárólag szívódízel...


Na szóval, szerintetek milyen kocsit vegyek a következők alapján: olcsó és sok alkatrész, érvényes forgalmi, nem hajlamos rohadásra, nem francia v. olasz


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



#dízel #étolaj #ingyen tankolás
2014. máj. 15. 16:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jaj és bocsánat a legfontosabb nyilván az ára amit maximum hajlandó vagyok ráverni: 900 Euró, azaz kb 275.000 magyar forint, és legalább 91-es évjárat
2014. máj. 15. 16:24
 2/11 anonim ***** válasza:

Corsa 1.7d, Golf SDI.

Ha használt olajjal akarsz járni, akkor azt mindenképp szűrd át alaposan és szerintem gázolajjal keverve tankold, ne tisztán.

2014. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vizéli László ***** válasza:
Az vételárból kifolyólag nyilván nem luxus autó a cél. Szerintem I-II golf, vagy corsa. Hirtelen ezek jutottak eszembe.
2014. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neeem, nem luxusautó a cél :) az SDI motorok nem a TDI motor ikertestvére, csak turbó és intercooler nélkül? azaz nem direkt befecskendezős? javítsatok ki, ha tévedek, köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. máj. 15. 17:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Astra 1.7 D, Golf II.
2014. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:

123-as biztosan elmenne vele motorkárosodás nélkül ha nem használt lenne az étolaj.

de így sóval,fűszerekkel és ételmaradékkal szennyezve kétségeim vannak hogy használható-e.

2014. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Citroen Saxo/Peugeot 105 1.5 D
2014. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az SDI gyakorlatilag a igen, a turbó és intercooler nélküli TDI, de ha jól tudom ez is közvetlen befecskendezéses.
2014. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Régi Merciből az 5 hengeres dízel. Típust ír majd valaki aki jobban tudja, de akik étolajoznak nagyon sokan használják.
2014. máj. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
46%

"Régi Merciből az 5 hengeres dízel. Típust ír majd valaki aki jobban tudja, de akik étolajoznak nagyon sokan használják"

"Típust ír majd valaki..."

"ír majd valaki...."

"majd valaki..."

"valaki.."



W123!

2014. máj. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!